Weekend 2-4.03 przyniósł kilka informacji przyciągających uwagę internautów. Wysokie zainteresowanie budziły wiadomości
o wchodzącym w życie ograniczeniu handlu w niedziele. Za sprawą niedawnych doniesień nieco popularności uzyskał Bartłomiej Misiewicz.
W tym kontekście umiarkowany poziom uwagi przykuwała także akcja #MinistryofCards.

Zakaz handlu

1 marca weszła w życie ustawa ograniczająca handel w niedziele. W związku z tym, w sieci pojawiło się wiele wiadomości i dyskusji na ten temat. Zasięg i wzmianki dla hasła „zakaz handlu”:

Największe zasięgi w tym temacie generowały profile medialne.

W dyskursie zdecydowanie przeważały opinie negatywne, zarówno wobec samej ustawy, jak i partii rządzącej.

Bartłomiej Misiewicz

W związku z doniesieniami o wydatkach MON Antoniego Macierewicza, Bartłomiej Misiewicz powrócił do sfery publicznej. W TVP Info tłumaczył kwoty, które zostały pobrane z kart kredytowych resortu. Wspomniał także, że sam nie dysponował kartą, z funduszu reprezentacyjnego nie wydał ani złotówki, a funkcję rzecznika ministerstwa obrony narodowej pełnił społecznie. Misiewicz zapowiedział także skierowanie do sądu pozwu przeciwko posłowi Nowoczesnej, Piotrowi Misile, który w interpelacji do MON pytał czy Misiewicz płacił kartą za narkotyki. Zasięg i wzmianki dla hasła „Misiewicz”:

Największy wpływ w tym temacie miały profile nieprzychylne stronie rządzącej.

Powyższa sprawa była przyczynkiem do wielu dyskusji politycznych.

#MinistryofCards

Niejako w związku z powyższym tematem, opozycja uruchomiła akcję hashtag #MinistryOfCards, która stanowi zarzut w związku z kosztami prowadzenia resortu obrony – podczas sprawowania urzędu ministra obrony narodowej przez Antoniego Macierewicza, ze służbowych kart kredytowych MON wydano około 15 milionów złotych. Dla porównania – według medialnych doniesień, inne ministerstwa wydały około
7 razy mniej.

Największe zasięgi w obrębie tego hashtaga generowały profile Platformy Obywatelskiej oraz te nieprzychylne wobec strony rządzącej.

Największą część wpisów stanowiły podawane dalej komunikaty odwołujące się do sprawy.

Komentarz

Bartłomiej Misiewicz uzyskał niewielki skok zainteresowania swoją osobą. W kontekście tej samej sytuacji, umiarkowaną popularność zdobywał Antoni Macierewicz.

W skali kraju zdecydowanie dominowało hasło „zakaz handlu”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here