Medialne doniesienia z weekendu 9-11.03 zdominowane zostały przez informacje dotyczące pierwszej niedzieli po wejściu w życie ograniczenia handlu. Nieco zainteresowania przyciągała także wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w Przysusze.

#ZakazHandlu

Niedziela 11.03 była pierwszym dniem, w którym obowiązywały zapisy ograniczające handel w siódmym dniu tygodnia. Temat ten generował wysokie zainteresowanie w mediach społecznościowych.

Największe zasięgi odnotowywały przede wszystkim profile medialne i te krytyczne wobec rządu.

Temat ten wywołał bardzo żywe dyskusje społeczności internetowej, zarówno odnośnie samego ograniczenia handlu, jak i bieżących spraw politycznych. Większość wpisów krytykowała wprowadzone regulacje. Warto zwrócić uwagę, że duża część dyskusji toczyła się w obrębie portalu wykop.pl.

#KupujęKiedyChcę

Wraz ze wzrostem popularności tematu #ZakazHandlu, zainteresowanie zyskiwała akcja Nowoczesnej #KupujęKiedyChcę. Platforma Obywatelska natomiast zapowiedziała złożenie nowego projektu ustawy, który cofnie ograniczenia i pozwoli na swobodne prowadzenie działalności handlowej.

Top wpływu zostało zdominowane przez profile opozycji.

Oprócz głosów poparcia dla pomysłów opozycji i komunikatów związanych z promocją hashtaga, widoczne były także opinie krytyczne wobec działań PO i Nowoczesnej.

#Przysucha

Z okazji ogólnopolskiego Dnia Sołtysa, premier Mateusz Morawiecki gościł w Przysusze. Na obchodach związanych z tym wydarzeniem mówił on m.in. o potrzebie zrównoważonego rozwoju w skali całego kraju, a także konieczności wsparcia polskiego rolnictwa.

Największe zasięgi w tym temacie osiągały profile informacyjne oraz rządowe. Widoczne były także głosy konserwatywne.

W dyskursie dominowały podawane dalej komunikaty informacyjne związane z wydarzeniem.

Komentarz

Akcja „kupuję kiedy chcę” znana jest głównie jako hashtag w mediach społecznościowych, poza nimi natomiast zdobywa niewielką popularność. Hasło „Przysucha” przyciągało nieco zainteresowania użytkowników sieci, najwięcej uwagi poświęcali oni jednak kwestii ograniczenia handlu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here