Weekend 27-29.04 upłynął pod znakiem kilku wydarzeń medialnych, które przyciągały zainteresowanie internautów. Wysokie zainteresowanie uzyskał Donald Tusk dzięki swojej wypowiedzi w wywiadzie dla Newsweeka. Stosunkowo popularny był także hashtag #WarszawaJakiego związany z kandydatem PiS na prezydenta stolicy. Uwagę społeczności internetowej przykuwało także hasło „wotum nieufności”.

Donald Tusk

W wywiadzie dla Newsweeka Donald Tusk pytany o ewentualny powrót do polskiej polityki powiedział, że czuje „bardzo serdeczną
i jednocześnie delikatną presję”. Od jakiegoś czasu w mediach pojawiają się komunikaty i domysły odnośnie tej sprawy. Zasięg i wzmianki dla hasła „Tusk”:

Oprócz profili informacyjnych i dziennikarskich, w top wpływu widoczne były zarówno profile krytyczne wobec strony rządzącej, jak i te nieprzychylne opozycji.

W obrębie tego tematu widoczne były żywe dyskusje na bieżące tematy polityczne, opinie przychylne byłemu premierowi, ale także słowa wyraźnie negatywne.

#WarszawaJakiego

Strony nieprzychylne kandydaturze Patryka Jakiego na urząd prezydenta Warszawy stworzyły akcję #WarszawaJakiego, która w negatywny sposób odnosi się do jego osoby.

Top wpływu zostało zdominowane przez profile związane z opozycją oraz krytyczne wobec strony rządzącej.

Wśród wpisów przeważały komentarze negatywne lub kpiące z Patryka Jakiego.

Wotum nieufności

Opozycja zapowiadała na dziś złożenie wotum nieufności wobec wicepremier Beaty Szydło oraz minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej, które finalnie doszło do skutku. Sprawa jest związana z protestem rodziców oraz opiekunów osób niepełnosprawnych, który odbywa się w Sejmie. Zasięg i wzmianki dla hasła „wotum nieufności”:

Największy zasięg w tym temacie, oprócz profili informacyjnych, uzyskały te związane z opozycją oraz krytyczne wobec strony rządzącej.

W temacie tym widoczne były żywe dyskusje polityczne. Warto zauważyć jednak, że wyraźna część wpisów negatywnie oceniała działania opozycji.

Komentarz

Zainteresowanie hasłem „wotum nieufności” było marginalne. Donald Tusk uzyskał przeciętny wzrost zainteresowania swoją osobą, natomiast Patryk Jaki zdecydowanie dominował w skali kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here