W minionych dniach, w trakcie weekendu 18-20.05 wysokie zainteresowanie internautów zdobywali Mateusz Morawiecki i Lech Wałęsa. Emocje użytkowników sieci budził także temat programu #Woronicza17.

Mateusz Morawiecki

Premier był obecny w Gdańsku na inauguracji podróży żaglowca „Dar Młodzieży” w rejs dookoła świata. Jednym z darczyńców umożliwiających przeprowadzenie tego przedsięwzięcia jest Polska Fundacja Narodowa. Mateusz Morawiecki spotkał się także z wyborcami
w Sali BHP w Stoczni Gdańskiej. W czasie, gdy premier odpowiadał na pytania publiczności, niektórzy z uczestników wyciągnęli antyrządowe transparenty i zaczęli skandować hasła utrzymane w podobnym nastroju. Morawiecki opuścił salę w towarzystwie ochrony. Zasięg i wzmianki dla hasła „Morawiecki”:

Oprócz profili informacyjnych i rządowych, w obrębie tego tematu widoczne były głosy krytyczne wobec PiS.

Wśród wpisów internautów, widoczne były przede wszystkim emocjonalne dyskusje o podłożu politycznym. Nie obyło się także bez słów krytyki pod adresem obecnej władzy.

#Woronicza17

Program prowadzony przez Michała Rachonia w TVP Info został w zeszłą niedzielę zbojkotowany przez posłów opozycji. Namawiali oni także do usunięcia Rachonia z funkcji prowadzącego. We wczorajszym wydaniu ponownie nie pojawili się stali goście z Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej czy Polskiego Stronnictwa Ludowego. W programie udział wziął Jerzy Wenderlich z SLD.

W top wpływu, oprócz źródeł informacyjnych, widoczne były zarówno głosy konserwatywne, jak i te przeciwne stronie rządzącej.

W temacie tym widoczne są liczne spory polityczne. Oprócz słów krytyki wobec Michała Rachonia, według zgromadzonych danych istotna część internautów krytykowała także postępowanie posłów opozycji w tej sprawie.

Lech Wałęsa

Były prezydent spotkał się z protestującymi w korytarzach sejmowych niepełnosprawnymi oraz ich rodzicami i opiekunami. Podczas swojej wizyty wspominał on swoje boje polityczne, wypowiadał się krytycznie wobec postawy obecnego rządu oraz zachęcał protestujących do dalszej walki, zapowiadając jednocześnie swoje wsparcie. Zasięg i wzmianki dla hasła „Lech Wałęsa”:

Oprócz profili informacyjnych, największe zasięgi w tym temacie osiągały te krytyczne wobec strony rządzącej.

W obrębie tego tematu widoczne były spory polityczne. Część komentarzy wyrażała stanowisko negatywne wobec PiS.

Komentarz

Mateusz Morawiecki i Lech Wałęsa uzyskali umiarkowany wzrost zainteresowania. Lech Wałęsa dominował także w północnej Polsce. Największą popularność osiągnęło hasło „Woronicza 17”, które zdecydowanie przeważało w skali kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here