Podczas weekendu #PO rozpoczęła promocję akcji #PiSwziąłMiliony. Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z obywatelami w Sandomierzu. Uwagę użytkowników sieci przyciągnęła śmierć Kofi Annana.

#PiSwziąłMiliony

Bardzo popularna w sieci jest akcji #PO – #PiSwziąłMiliony. Akcja ma na celu naświetlenie kolejnych nagród i premii dla członków rządu #PiS, przy jednoczesnym wzroście cen i podatków jakie ponoszą Polacy.

 

Największy zasięg dla akcji generowały profile własne #PO, sympatyzujące z #PO lub przeciwne #PiS.

Najwięcej wypowiedzi:

Mateusz Morawiecki

Burzę w sieci wywołało spotkanie #PMM w Sandomierzu. Podczas spotkania premier użył stwierdzenia, że sam negocjował akcję Polski do #UE. Słowa spotkały się z szybką odpowiedzią Leszka Millera, który bez ogródek mówi, że to kłamstwo. W twicie Millera padły też słowa, by premier poczekał na jego śmierć zanim będzie podawał takie informacje.

Największy zasięg generowały profile informacyjne i opiniotwórcze, zarówno przeciwne jak i przychylne rządowi #PiS.

Najwięcej wypowiedzi:

 

Kofi Annan

Uwagę internautów przyciągnęła też wieść o śmierci Kofi Annana – byłego sekretarza generalnego ONZ, laureata pokojowej Nagrody Nobla. Dyplomata zmarł w szpitalu w Bernie, po krótkich zmaganiach z chorobą.

 

Profile informacyjne odpowiadały za generowanie zasięgu dla tematu

Najwięcej wypowiedzi:

 

Komentarz:

Spotkanie Mateusza Morawieckiego w Sandomierzu było tematem odpowiadającym za największy zasięg w sieci. Również akcji #PO #PiSwziąłMiliony uzyskała pokaźną liczbę ponad 3MLN zasięgu. Śmierć Kofi Annana wzbudziła nieco mniejsze zainteresowanie – 2,5MLN zasięgu w polskojęzycznym internecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here