W weekend 27-29.07 najwyższe zainteresowanie społeczności internetowej przyciągały informacje o obchodach rocznicy Powstania Warszawskiego. Stosunkowo wysoką popularność odnotowali także Stanisław Gawłowski oraz Joachim Brudziński.

Stanisław Gawłowski

Poseł Platformy Obywatelskiej opuścił areszt śledczy już dwa tygodnie temu, w ostatnim czasie natomiast zwiększyła się nieco jego obecność medialna. W rozmowie z „Newsweekiem” Gawłowski opisywał swoje życie w celi. Skarżył się m.in. na próby złamania go, odmowy widzenia
z żoną, a także fakt, że nie docierały do niego listy. W sprawie pojawił się także wątek CBA, które zostało oskarżone przez Romana Giertycha
o nielegalne przesłuchiwanie posła oraz nakłanianie go do obciążenia innych polityków PO. Biuro uważa to za próbę pomówienia i rozważa poczynienie kroków prawnych. Zasięg i wzmianki dla hasła „Gawłowskiego”:

Największy zasięg w tym temacie generował profil Romana Giertycha. W zestawieniu widoczne są także źródła informacyjne oraz te krytyczne wobec strony rządzącej.

W obrębie tego tematu widoczne były żywe spory polityczne.

Rocznica Powstania Warszawskiego

W związku z nadchodzącą 74. rocznicą Powstania Warszawskiego, rozpoczynają się obchody tego wydarzenia. Wczoraj w Muzeum Powstania Warszawskiego miała miejsce uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy. Wysokie zainteresowanie internautów generował także spot dotyczący tej rocznicy z udziałem boksera, byłego mistrza wagi ciężkiej Mike’a Tysona. Odbył się także 28. Bieg Powstania Warszawskiego. Zasięg i wzmianki dla hasła „Powstania Warszawskiego”:

Największy zasięg w tym temacie wygenerował profil Muzeum Powstania Warszawskiego. Widoczne były także profile narodowe
i konserwatywne, źródła informacyjne, profile historyczne i patriotyczne, a także profil Patryka Jakiego. Pojawił się również głos nieprzychylny partii rządzącej.

W obrębie tego tematu widoczne były wpisy informacyjne związane z wydarzeniami towarzyszącymi omawianej rocznicy, a także różnego rodzaju komentarze i relacje.

Joachim Brudziński

Od pewnego czasu minister spraw wewnętrznych i administracji zyskuje podwyższone zainteresowanie internautów. Wiąże się to m.in. z jego aktywnością na Twitterze – w swoich wpisach odnosił się on m.in. do Donalda Tuska i Magdaleny Środy. W sieci ukazały się także informacje o planowanym na 6 sierpnia przesłuchaniu szefa MSWiA w sprawie Stanisława Gawłowskiego, na wniosek Romana Giertycha. Pierwotnie przesłuchanie było planowane na dziś, jednak jego termin uległ zmianie na prośbę ministra. Zasięg i wzmianki dla hasła „Brudziński”:

W top wpływu przeważały źródła krytyczne wobec partii rządzącej oraz samego ministra.

W temacie tym dominowały spory polityczne o relatywnie wysokim natężeniu.

Komentarz

Choć Stanisław Gawłowski odnotował nieco wyższy wzrost zainteresowania niż Joachim Brudziński, to drugi z wymienionych dominował
w takim zestawieniu w skali kraju.

Najważniejszym tematem było jednak powstanie Warszawskie, którego popularność systematycznie wzrasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here