Jedną z najważniejszych wiadomości weekendu 4-6.05 była informacja o wstrząsie w kopalni Zofiówka. Podobny poziom popularności uzyskał Patryk Jaki. Uwagę społeczności internetowej przyciągała również sprawa Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

#Zofiówka

W sobotę w kopalni Zofiówka w Jastrzębiu-Zdroju doszło do silnego wstrząsu. Pod ziemią uwięzionych zostało siedmiu górników. Dwóch zginęło, dwaj znajdują się w szpitalu, a z trzema zaginionymi wciąż nie ma kontaktu. W akcję zaangażował się także premier Mateusz Morawiecki, który przybył do Jastrzębia-Zdroju.

Największe zasięgi w tym temacie osiągały profile informacyjne.

Wśród wypowiedzi widoczne są głównie komunikaty informacyjne, bieżące relacje z miejsca wypadku oraz głosy wsparcia płynące od internautów.

Patryk Jaki

W związku z wyścigiem o fotel prezydenta Warszawy, zainteresowanie osobą Patryka Jakiego do piątku 4.05 utrzymywało się na wysokim poziomie, później natomiast zaczęło spadać. Zasięg i wzmianki dla hasła „Patryk Jaki”:

Wśród miejsc dyskusji o największym zasięgu, oprócz profili informacyjnych, widoczne były też profile nieprzychylne partii rządzącej.

W obrębie tego tematu, oprócz profili informacyjnych, widoczne były przede wszystkim spory polityczne. Nie obyło się też bez licznych słów krytyki pod adresem samego zainteresowanego.

Pomnik Katyński

W poniedziałek burmistrz Jersey City Steven Fulop zapowiedział projekt stworzenia parku na terenie, na którym stoi obecnie Pomnik Katyński. Według informacji pomnik ma zostać przeniesiony. Politycy różnych opcji zgadzali się, że monument należy ochronić w obecnym kształcie. Temat ten wciąż zyskuje wysokie zainteresowanie społeczności internetowej. Zasięg i wzmianki dla hasła „Pomnika Katyńskiego”:

Największe zasięgi w tym temacie osiągały profile informacyjne. Widoczne były także głosy źródeł konserwatywnych.

Plan władz miasta Jersey jest krytykowany przez internautów. W obrębie tego tematu widoczne są także dyskusje polityczne i historyczne.

Komentarz

Zainteresowanie osobą Patryka Jakiego systematycznie spada, natomiast hasło „Pomnik Katyński” utrzymuje się na mniej więcej stabilnym, przeciętnym poziomie popularności.

W skali kraju zdecydowanie dominował temat kopalni Zofiówka. Warto zwrócić uwagę na wysokie zainteresowanie osobą Patryka Jakiego widoczne w województwie mazowieckim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here