#1 Partia #RAZEM najlepszym rozkręcającym protesty w sieci.

Analiza danych z początku protestu pokazuje (już od #CzarnegoProtestu), że #Razem jest najlepszą organizacją do początkowej dystrybucji protestów. Dane jednoznacznie pokazują, że bez #RAZEM w pierwszych dniach protest w sieci miałby bardzo ograniczone dotarcie.

Sztab #Razem buduje realne przekazy w sieci, jest autentyczny, dociera do elektoratu 30-40 latków z dużych miast. Słabością #RAZEM są niskie zasięgi i brak machiny dystrybucyjnej.

#2 #PO najlepszym dystrybutorem informacji w sieci.

Analiza wszystkich protestów m.in #CzarnyProtest, #WolneSądy oraz #PrtoestMedyków pokazuje, że bez wsparcia #PO, żadna inna siła opozycyjna nie może liczyć na duży zasięg i zaangażowanie fanów w sieci. Analiza danych wskazuje jednoznacznie, że to profile #PO nakręciły największy szum w sieci.

W momencie “wyłączenia” wsparcia w Internecie zainteresowanie protestem oraz zasięg samego protestu drastycznie spadł.

3. #KOD czyli zabójstwo dla protestów

Dane wybitnie pokazują, że pojawienie się #KOD w przestrzeni protestu (15.10.17 – pikieta) automatycznie zmniejszyło liczbę wzmianek w sieci. Wyniki płynące z sentymentu opinii także wskazują na spadek pozytywnych opinii po wsparciu protestu przez #KOD.

4. Hejt w sieci działa

Skutecznie zadziałał hejt jaki spadł na protestujących rezydentów. Liczba negatywnych opinii była sześciokrotnie większa niż liczba opinii pozytywnych.

5. Protest #PiS nie zaszkodził

Zebrane dane dot. liczby fanów samej partii jak i #PBS wskazują, że protest w skali makro nie zaszkodził wizerunkowo.

Z drugiej strony zmobilizował kolejną grupę ludzi, która na pewno weźmie aktywny udział w wyborach.

Komentarz

Wszystkie protesty w sieci w latach 2016-2017 rozgrywają się według podobnego scenariusza jak #ProtestMedyków. W każdym przypadku to #PiS decyduje jak dany protest się skończy.

DANE
www.brand24.pl
www.monitori.com
www.fanpagekarma.com
www.sentione.com

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here