Zasięg w sieci.

Dane szczegółowe.
W analizowanym okresie Partia Razem najlepszy zasięg w sieci osiągnęła 09.03.2016 – 1,2 miliona osób.

W zestawieniu miesięcznym marzec 2016 był najlepszy z perspektywy dotarcia do wyborców. Od kwietnia 2016 zasięg w Internecie systematycznie spada.

 

Główne kanały w których toczy się dyskusja dot. Razem to portale oraz Facebook.

Facebook
Wyraźną dynamikę wzrostu widać w liczbie nowych fanów pozyskiwanych przez profil partii. Przez ostanie 6 miesięcy Razem pozyskało prawie 14 tysięcy nowych polubień.

Warto zwrócić uwagę że najwięcej nowych fanów pozyskano w marcu i kwietniu br.

W tym samym okresie wzrosło drastycznie zaangażowanie fanów na profilu.

Szczegółowa analiza publikowanych postów na profilu pokazuje że najlepsza interakcja postów dotyczyła sprawy #TK oraz #aborcji.

 

 

Konkurencja
Zebrane dane jednoznacznie wskazują że Razem w odróżnieniu od SLD zbiera w sieci więcej nowych sympatyków lewicy a prezentowane treści sa bardziej interakcyjne

Analiza interakcyjności postów

 

Razem nie może też ignorować popularności Zandberga w sieci, który na tle innych liderów zyskał w sieci całkiem przyzwoity wyniki.

Komentarz
Dynamika przyrostu sympatyków Razem w sieci wynika z kompleksowej próby zagospodarowania wszystkich elementów lewicowego życia społeczno – politycznego. Analiza publikowanych komunikatów poprzez profile w mediach społecznościowych wskazuję na bardzo duży wachlarz problemów i zagadnień jakimi partia Razem się zajmuje ( od historii przez ekonomię po sprawy międzynarodowe). Z perspektywy konwersji popracia pytaniem kluczowym jest jak ten natłok informacji przełoży się na emocje sympatyków i ich mobilizację wyborczą. Pobieżna analiza średniej sondażowej z ostatnich miesięcy i ich zestawienie z zasięgami w Internecie może wskazywać że wyborcy bardziej doceniają spektakularne społeczne działania niż kompleksową pracę u podstaw.

1 KOMENTARZ

  1. Warto dodać, że Razem ma bardzo liczne stronki regionalne na facebooku, zajmujące się działaniami lokalnymi.

Comments are closed.