“Kto nie zna ani wroga, ani siebie, nieuchronnie ponosi klęskę w każdej walce” Sun Tzu

Od kilkunastu godzin w sieci toczy się dyskusja z powodu filmu umieszczonego na niszowym kanale, którego liczba odsłon jest bardzo niska. Jest to kolejna bitwa informacyjna dot. Polski nad którą rząd kompletnie stracił kontrolę.

Miliony osób na świecie po raz kolejny może usłyszeć o “polskich zbrodniach” i antysemityzmie. A Polska powoli uzyskuje wizerunek “Rodezji” Europy.

Dziś w sieci około godziny 10 rano czasu polskiego, pojawił się film “I will go to jail”

Głównym celem filmu jest namówienie widzów do popracia petycji dot. zerwania stosunków dyplomatycznych USA z Polską.

Pytanie kluczowe jakie zadają sobie analitycy i komentatorzy sceny politycznej brzmi: Czy obecny konflikt informacyjny jest sterowany?

Poniżej za pomocą danych prezentujemy komunikacyjną inżynierię tego konfliktu nazwanego roboczo “bęben tam tam”.

Krok 1 “Duma”
Umieszczamy w sieci film, tekst, tweet, który ma wywołać maksymalne emocje w polskim społeczeństwie. Ważne żeby był stworzony profesjonalnie, nie był skierowany do polskiego społeczeństwa, a opinii międzynarodowej, nie musimy być prawdziwy, ale musi mieć “mocny” przekaz. Im większy FakeNews tym lepiej.

Krok 2 “Dystrybucja”
Nikt nie zada sobie pytania, dlaczego film skierowany do obywateli amerykańskich opublikowano w nocy, czyli o 10 rano polskiego czasu?

Ważne żeby dotarł do najwiekszych polskich influenserów. Ich publikacje materiału zapewnią, że będzie on:
autentyczny,  uzyska ogromny zasięg w kraju, wywoła emocje.


Czy świat się interesuje #PolishHolocaust ? absolutnie nie.

Czy Polacy – absolutnie bardzo.

Krok 3 “Antysemityzm”
Film “I will go to jail” ma wywołać jedno działanie w sieci: polskie komentarze o charakterze antysemickim. Monitoring innych państw oraz zagranicznych mediów wyłapie ich każdą ilość.

źródło

Krok 4 “GOGlobal”
Wszystkie komentarze, zdjęcia, memy antysemickiej, zostają tłumaczone i publikowane w światowych serwisach newsowych. Cały świat, chcąc nie chcą w serwisach dostaje info o polskim antysemityzmie, faszyzmie itp.

Krok 5 “Pożar”
24h pózniej cały światowy internet mówi o “polskim antysemityzmiem”, “polskich obozach”, innych zmyślonych zbrodniach. Dowodem sa publikacje światowych gazet i portali, które polują na wpisy polskich internautów. Od kilkunastu tygodni, miliony ludzi na świecie widzi i czyta o “polskim antysemityzmie” w różnych językach

Komentarz
Użytkownicy polskiego internetu sami rozsiewają (świadomie lub nie, sprawdzone lub nie) złe informacje w świat na swój temat. “Ktoś” traktuje “polski Twitter” jako doskonały kanał do masowego infekowania światowych mediów informacji które negatywnie wpływają na wizerunek Polski.
Jeżeli 5 nazistów w lesie wywołuje debatę w sejmie, to film w kanale YT o 100K odsłon, może obalić rząd i/lub doprowadzić do konfliktu z USA.

 

2 KOMENTARZE

  1. Screeny słabo czytelne na urządzeniu mobilnym. Trudno znaleźć podpis/y autora/ów. Nieprzekrojowy dobór tzw. infuencerów. Brak opisu skąd cytowano treść. Brak krótkiego opisu narzędzi.

Comments are closed.