Temat głosowania nad projektami dotyczącymi liberalizacji (#RatujmyKobiety) lub zaostrzenia (#ZatrzymajAborcję) prawa aborcyjnego w Polsce wywołał głęboki i poważny wstrząs wsród sympatyków opozycji w sieci. Zebrane dane jednoznacznie pokazują ogromne zainteresowanie tematem aborcji. Dane historyczne dotyczące #CzarnyProtest (największa akcja w dziejach polskich mediów społecznościowych) oraz analizy wskazywały, że temat aborcji może być wysoko oktanowym paliwem politycznym dla opozycji. Sytuacja po głosowaniu wskazuje, że niektóre partie opozycyjne bardzo ciężko lub nawet śmiertelnie poparzył się tym specyfikiem.

#RatujmyKobiety

Dane łączne ost. 7 dni

Zasięg w sieci:17 035 446 osób.
Polubienia: 143 574
Komentarze: 17 456
Udostępnienia:493 641

maksymalne dane z 11.01.2018

#ZatrzymajAborcje

Dane łączne ost. 7 dni

Zasięg w sieci: 3 035 248 osób
Polubienia: 37 042
Komentarze: 3 224
Udostępnienia: 50 123

maksymalne dane z 10.01.17

Prezentowane dane wskazują na ogromne zainteresowanie problemem w sieci, a temat wydostał się do “młodych” czyli poza klasyczną polityczną bańkę informacyjną.

#Nowoczesna płonie w internetach

Zebrane dane wskazują, że największą porażkę w sieci odniosła #Nowoczesna. Ogromny odpływ fanów (-156), większy niż przy #Madera.

Wypowiedź byłego, ale w dalszym ciągu mocno rozpoznawalnego w sieci lidera – R.Petru brzmiąca: “Usunie tą aborcje” stała się hitem w mediach społecznościowych.

źródło 

Bardzo popularna posłanka Nowoczesnej – Jaonna Scheuring-Wielgus, stwierdziła że całą winę za porażkę projektu #RatujmyKobiety ponosi #Nowoczesna. Ta wypowiedź powtarzana w mediach społecznościowych wywołała masę hejtu skierowanego do kierownictwa Nowoczesnej.

#PO oddaje (chyba) Wrocław

W wypadku #PO straty też są poważne ale obejmują tylko punktowe wydarzenia:

Sprawa wyrzucenia #3posłów z #PO uzyskała zasięg na poziomie 2 429 445 osób. 

Około 30% komentarzy na profilach partii i przewadniczacego, po tym wydarzeniu odnosiła się pozytywnie do tej decyzji. Zabawny może się wydawać fakt, że większość osób piszących uważa, że liberalizację aborcji #PO ma wpisane w program.

Wypowiedz posłanki Chybickiej kandydatki na prezydenta Wrocławia wywołała furię w sieci.

Zasięg tematu w sieci 263 573 osób.

Setki negatywnych komentarzy

i fatalnie przeprowadzony proces “przeprosin” wskazują, że na ten moment kandydatka #PO raczej musi od nowa stworzyć strategię pozyskania centro-lewicowego elektoratu, który jest jej potrzebny do wygrania jesiennych wyborów.

Spadek fanów profilu FB #PO jest zauważalny (-26)

#RAZEM cała naprzód w sieci ale czy zyska % ?

Największym beneficjentem w sieci odrzucenia projektu #RatujmyKobiety jest partia Razem +256 nowych fanów. Prawdziwym wyzwanie przed RAZEM do przebicie się w sondażach poparcia jeśli nie nastąpi to teraz to na kolejną polityczną “okazję” trzeba będzie długo czekać.

Nowacka – lider lewicy

Największa popularność w sieci zyskała Barbar Nowacka. Oprócz setek nowych fanów potwierdziła swoją rolę lidera na lewicy. Wczoraj sieć szczerze pokochała wczoraj Nowacką.

Komentarz

  • Porażka #RatujmuKobiety ostatecznie pogrzebała projekt #ZjednoczonaOpozcja.
    Lewica zyskała tak dużą popularności w sieci, że bez problemu może samodzielnie, z powodzeniem startować w wyborach.
  • Pytaniem otwartym pozostaje czy polskim Macronem nie została właśnie bardzo popularna w sieci #Nowacka.
  • Nowoczesna miała być liberalno lewicową wersją #PO dla mieszkańców dużych miast, a została zdemaskowana jako #PObis dlatego wsciekłość wyborców jest tak duża. Dane jednoznacznie wskazują, że droga wyjścia z kryzysu dla #N będzie bardzo trudna, a wręcz niemożliwa.
  • PO wyrzucając #3posłów pozbywa się tzw. skrzydła konserwatywnego, ale w sposób naturalny może pozyskać konserwatywne skrzydło Nowoczesnej.

Reasumując polityczne marzenia o zjednoczeniu rozwalił projekt obywatelski.

Dane:
www.fanpagekarma.com www.brand24.pl www.monitoir.pl

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here