Dynamiczny wzrost popularności #PBS w sieci

Analiza danych z ostatnich 8 miesięcy wskazuje, że popularność #PBS w sieci (identyfikowana jako wzrost fanów i ich zaangażowanie) w lipcu br osiągnęła największy wskaźnik.

Sztabowi #PBS udało się powiązać popularność i zaangażowanie w sieci, fanów #PBS z wynikami #PiS.

Wyniki w sieci wskazują m.in na bardzo silną reakcje fanów #PBS na publikowane posty (interakcje które bardzo trudno uzyskać płatnymi rozwiązaniami)

 

 

Po prawie dwóch latach rządów popularność #BPS w sieci daje #PiS kolejne punkty procentowe poparcia. Takie hipotetyczne operacje jak “wymiana premiera” czy otwarta “wojna z małym pałacem” dla #PiS będą śmiertelnym zagrożeniem, gdyż dane wskazują jednoznacznie, że to #PBS daje poparcie #PiS w sieci.

#Sentymet opinii w sieci niekorzystny dla Opozycji

Zebrane dane wskazują, że sentyment opinii użytkowników sieci w lipcu br. na temat #PiS wzrósł o ponad 116% w stosunku do czerwca, jednak liczba pozytywnych opinii na temat tej partii w tym samym okresie wzrosła o prawie 100%.

#PO – lipiec 2017

 

 

#PiS – lipiec 2017

 

 

 

Na tle #PO partia rządząca w dalszym ciągu otrzymała 1/3 więcej pozytywnych opinii. W sierpniu br. obie partie zanotowały spadki w sentymencie pozytywnych i negatywnych opinii.
#PO – sierpień 2017

 

 

#PiS – sierpień 2017

 

 

Zebrane dane wskazują, że na jedną pozytywną wzmiankę dot. #PO przypadają dwie pozytywne wzmianki dot #PiS.

#Casting na lidera opozycji

Ogłoszony w 2016 roku przez lidera #PiS konkurs na “szefa opozycji” to najlepsza polityczna “incepcja” ostatnich lat. Od stycznia 2017 w sieci zasięg o braku lidera dociera do 1,5MLN osób.

TOP profile piszące o „liderze opozcji” ost 12mc

Głównymi kanałami “dystrybucji” tej informacji są właśnie media sceptycznie nastawione do rządów #PiS. Paradoksalnie, im więcej poszukiwań lidera tym lepsze wyniki #PBS i samego #PiS. Warto zwrócić uwagę, że podczas ostatnich protestów, to profile obecnych liderów partii opozycyjnych zdobywały największą liczbę interakcji czy zaangazownaia w siec. Zebrane dane wskazują jednoznacznie, że pomimo dobrych wyników w sieci, obecnych liderów partii opozycyjnych, #PJK udało zbudować się coś w rodzaju “mitu”, że opozycja nie ma lidera. Dane 01.06-25.08.17

 

 

Dzięki “castingowi” w czasie protestów żaden formalny lub medialny lider opozycji nie zebrał wystarczającej liczby pozytywnych opinii aby pokonać #PBS.
Dane 01-31.07.17

#PBS

#Gasiuk

#Budka

#Petru

#Schetyna

Obecnie przez „casting” żaden polityk po stronie opozycji nie jest w stanie skutecznie walczyć z #PiS w sieci.

#Reaktywna polityka komunikacyjna opozycji

Wydarzenia ostatnich tygodni wskazują, że tzw. Reaktywne działania komunikacyjne opozycji nie przynoszą pozytywnych efektów. Oczywiście jest pożądanym, aby opozycja reagowała na działania rządu, ale analiza danych dot. zainteresowania wskazuje na minimalną konwersje działań opozycji na zainteresowanie wyborców. Klasycznym przykładem ostatnich tygodni jest sprawa nawałnic vs. peleryna #PJK. Oba tematy uzyskały podobne zainteresowanie w siec.

#Brak produktów dla wyborców

Opozycja obecnie nie posiada produktów politycznych, które może sprzedawać swoim wyborcom w sieci. Ostani oferowany produkt #27do1 stracił datę przydatności w maju br. (Co przekłada się na sondaże). Media społecznościowe służą głównie do działań komercyjnych. Polityka w socialmedia musi mieć też charakter komercyjny. Wszystkie analizy jednoznacznie pokazują że, bez pozytywnych produktów dla wyborców żadna partia/kandydat w wyborach na świecie nie wygrała wyborów. Brak produktów polityczych wynika z komunikacji reaktywnej. PiS w sieci posiada m.in takie programy jak 500plus, Miekszanie plus, Emerytura plus, ostatnio #PAD wprowadził produkt #konstytucja. Wszystkie ww. Produkty budzą ogromne zainteresowanie wsród użytkowników siec.

 

 

Bez produktów i ich promocji opozycja będzie w sposób naturalny powiększać grupę wyborców #PiS

Komentarz

Zebrane dane jednoznacznie wskazują, że bez kompleksowego planu działania żadna partia opozycyjna nie jest w chwili obecnej w stanie wygrać z PiS w sieci. Marzenia o:

1 .#Zjednoczonaopozycja prezentuje poniższe zestawienie sondaży popracia węgierskich partii politycznych.

Jak można zaobserwować węgierska zjednoczona opozycja (kolor fioletowy) poza chwilowym efektem świeżości nie uzyskała szerszego poparcia społecznego.

2. alternatywnych partiach i siłach politycznych pokazują “popularność” takich profili jak “strajk kobiet” czy “obywatele RP”, które uzyskują śladowe poparcie w sieci.

Bez odpowiednich produktów politycznych i rozwiązań programowych dla wyborców trudno będzie opozycyjnym partiom politycznym przełamać negatywny trend sondażowy, chyba że w #PiS dokona się polityczna implozja.

Dane: www.sentione.com www.brand24.pl www.google.com/trends www.fanpagekarma.com www.quintly.com
Grafika sondaż: www.wikipedia.org

11 KOMENTARZE

 1. Opozycja NIE TYLKO obecnie nie posiada produktów politycznych – nie miała ich w ogóle od samych wyborów, lub nie były one sensowne. “Ciamajdan”, “Misiewicze”, czy “27:1” mogły wywołać chwilowe zainteresowanie, ale nie da się na tym zbudować jakiegokolwiek poparcia.
  Jedynym “produktem”, który próbowali początkowo wciskać, to “usunąć PIS i wrócić do tego, co było” – ale teraz sami zauważyli, że nikt tego tak naprawdę nie chce.
  Pozdrawiam.

 2. […] Więcej, utrzymywanie się, a nawet wzrost poparcia dla PiS, mimo „lipcowych spacerów” pokazuje, że wprowadzanie zapowiedzianych w kampanii wyborczej zmian, mimo ich stylu, tylko uwiarygadnia partię rządzącą i cementuje jej elektorat. Dodatkowo niezwykle pomógł w tej konsolidacji Emannuel Macron. Besztaniem polskiego rządu uraził dumę nie tylko Beaty Szydło ale także szerokich rzesz społecznych i dał Beacie Szydło okazję do odpowiedzi zauważonej nie tylko w Polsce, lecz i we francuskich mediach. Popularności premier trzyma się więc mocno, a nawet, jeśli za miarę brać ruch w mediach społecznościowych, to PBS rządzi Siecią. […]

 3. Zywiol: w TVPInfo moze czadza ale przynajmniej podaja wszystkie informacje. Dla niezadowolonych jest TVN, Polsat, Superstacja etc … malo?

  • Niestety jesteś w błędzie. TVP Info pokazuje tylko informacje gloryfikujące rząd. Wszelkie informacje dotyczące opozycji są okraszone kłamliwym komentarzem głosowym lub podawanym na pasku. Jeśli pokazywana jest demonstracja KOD, to nigdy w trakcie jej trwania, a zawsze przed zawiązaniem grupy, aby nie pokazać tłumów. Tak jest z reguły. Wszelkie wywiady są komentowane. Widz musi też utrwalić sobie jedną informację, np że UE krytykuje Polskę i Polaków, a nie rząd PIS.

   • A kłamliwe przedstawianie obozu rządzącego w mediach głównego nurtu nie ma? No weź. Choćby ten fakt mamy że mamy 1 raz nadwyżkę budżetową od 25 lat o czym mówi pani z GUS natomiast na polsacie/tvn pokazują wywiad z ludźmi z PO którzy mówią że tak źle z budżetem to od dawna nie było. No to jak ? Polecam oglądać ważne informacje na jednej i drugiej stacji, a potem patrzeć choćby na zestawienia przekazane przez GUS aby zweryfikować czy tak faktycznie jest. Nie wierzysz mi? Sprawdź.

 4. Obserwując i porównując przekaz tvpinfo i innych stacji nie mam wątpliwości dotyczących sondazy przecież tvpinf klamia non stop.przeraza mnie bezczelność i zachłanność rządu nigdy w tvp publicznej nie ma na żywo przekazu który mógłby w jakiś sposób pokazać źle działania rządu.Dokładnie tak samo wyglądało za komuny szkoda że biedni ludzie dają sie nabierac na propagandę

  • Kłamią non stop? Mogę prosić o przykłady, bo jestem mało uważnym widzem i je przeoczyłem.

   • To znaczy że przekaz TVP przeznaczony jest dla Ciebie Jasiu z II b. Osoby starsze, z wyższym wykształceniem nie mają problemu z rozszyfrowaniem tych kłamstw. Nawet moje wnuki, z których jeden jest właśnie w II klasie nie mają z tym problemów i od razu wyłapują propagandę. To jest telewizja dla ciemnego ludu, więc drogi Jasiu nie oglądaj tego bo nigdy nie urośniesz.

    • A co to za argument z tym Jasiem z II b czy też c? Ja mam wyższe wykształcenie i zajmuje stanowisko techniczne. A więc co powiesz na to, że w pełni się zgadzam z tym, że kłamią, ale w tvn tzw telewizji niemieckiej. Telewizji, która na każdym kroku przedstawia prezesa jako małego, złego, wrednego, pyszałkowatego gbura, który nie potrafi się odezwać. Natomiast w tvp nigdy źle się nie mówi ani tym bardziej negatywnie nie przedstawia liderów opozycji. Polecam obejrzeć na yt watch?v=6N8DhGe8no0

     A potem mów o tym kto przekręca fakty? Fakty.. haha, no właśnie…

Comments are closed.