Miniony dzień przyniósł kilka informacji, które przyciągały zainteresowanie społeczności internetowej. Popularność zdobywały medialne doniesienia o szczycie Unia Europejska – Unia Afrykańska w Abidżanie, gdzie obecna była premier Beata Szydło. W ostatnim czasie nie milkną echa wokół postaci I prezes Sądu Najwyższego, Małgorzaty Gersdorf. Kolejny dzień prac nad projektem zmian w tym organie wpłynął także na popularność hashtaga #SN. Dane zebrane około godziny 13.

#AUEUSummit

Wczoraj w Abidżanie w Wybrzeżu Kości Słoniowej rozpoczął się V szczyt Unia Europejska – Unia Afrykańska. Na wydarzeniu tym była obecna premier Beata Szydło. Poruszano tam m.in. kwestie związane z imigracją, wzajemnymi relacjami oraz zmianami klimatycznymi.

Największy wpływ w dystrubucji tego hashtaga miały profile rządowe oraz te należące do sympatyków PiS.

Większość wpisów w temacie to komunikaty informacyjne.

Małgorzata Gersdorf

W ostatnich dniach narosło nieco kontrowersji wokół I prezes Sądu Najwyższego, Małgorzaty Gersdorf. Szczególną popularność uzyskała wypowiedź I prezes, według której nie brała ona udziału w protestach
w obronie wolności sądów ze świeczką w ręku. Internauci natomiast szybko znaleźli zdjęcie zaprzeczające jej słowom, które szybko uzyskało bardzo wysokie zainteresowanie.

Największe zasięgi generowały profile medialne.

Większość komentarzy odnosi się w sposób negatywny do osoby Małgorzaty Gersdorf.

#SN

W komisji sprawiedliwości trwają prace nad prezydenckim projektem zmian w #SN. Do tej pory przegłosowano większość poprawek wprowadzonych przez prezydenta. Uwzględniono wszystkie poprawki autorstwa PiS
i jedną PO. W związku z trwającymi pracami komisji popularność hashtaga #SN wciąż rośnie.

Największe zasięgi generują profile medialne i rządowe.

Większość wpisów w temacie to bieżące relacje z prac komisji oraz komunikaty informacyjne.

Komentarz

Szczyt w Abidżanie notował wzrost zainteresowania, ale jego popularność była raczej niska. Hasło „Sąd Najwyższy” utrzymuje się na stabilnym poziomie zainteresowania, natomiast wysoki skok popularności zanotowała Małgorzata Gersdorf. W skali kraju dominuje jednak #SN.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here