Mimo dużego ruchu w mediach 24.08 nie został zdominowany przez żaden nadrzędny temat.

#BOR

Bardzo poważnym echem w sieci odbił się wypadek rządowej kolumny przewożącej szefa NATO Jensa Stoltenberga. Wcześniej tego samego dnia w kolizji brał udział także inny samochód BOR, tym razem z Lechem Wałęsą w środku.

Największy wpływ odnośnie tego tematu mają prywatne profile dziennikarskie, które oprócz wiadomości publikują także niezbyt przychylne opinie wobec służb. Nie dziwi też obecność mediów.

Dyskusja w sieci została zdominowana przez prywatne profile. Internauci wypowiadają się raczej krytycznie
i zliczają wypadki z udziałem samochodów BOR.

#BudkaPrzeproś

Borys Budka w ostatnim czasie wygenerował znaczny szum wokół swojej osoby. Twitterowa sprzeczka
z Magdaleną Ogórek, która domaga się od posła przeprosin oraz kontrowersyjna wypowiedź dla niemieckiej gazety sprawiły, że w sieci rozpoczęła się promocja hasła #BudkaPrzeproś.

Praktycznie cały wpływ dotyczący tego tematu wygenerowany został przez dziennikarzy oraz publicystów krytykujących ostatnie działania posła Budki.

Poruszenie widoczne jest także wśród zwykłych internautów, którzy od razu zaangażowali się w promocję omawianego hasła.

#FakeNews

Informacje dotyczące tzw. Fake News pojawiają się w sieci już od jakiegoś czasu, ostatnio jednak temat ten zyskał na popularności głównie za sprawą projektu zmian w ustawie o świadczeniu usług drogą cyfrową.

Najwięcej wpływu w tej sprawie generują profile opozycyjne, które dopatrują się w pomysłach Ministerstwa Cyfryzacji próby kontroli treści w Internecie.

Jakiekolwiek próby wprowadzania regulacji dotyczących sieci zawsze odbijają się szerokim echem. Nie inaczej jest także w tym przypadku.

Komentarz

Temat Fake News jest popularny od jakiegoś czasu i choć w ostatnich dniach zainteresowanie nim zwiększyło się, to mimo wszystko można mówić o pewnej stałej.

Ponadprzeciętną popularność w dniu wczorajszym osiągnęły dwa tematy: zawirowania wokół posła Borysa Budki i wypadki drogowe z udziałem samochodów Biura Ochrony Rządu.