Exposé premiera Mateusza Morawieckiego zdecydowanie zdominowało medialny ruch w sieci z wczorajszego dnia. Nieco zainteresowania, w związku z nałożeniem kary na TVN24, uzyskała także #KRRiT, a prace nad nowelizacją ustaw o #KRS i #SN sprawiły, że #Senat przyciągał warty odnotowania poziom uwagi społeczności internetowej.

#Expose

Rząd Mateusza Morawieckiego uzyskał wotum zaufania. #Expose wygłoszone przez nowego premiera uzyskało bardzo wysokie zainteresowanie internautów.

Największy wpływ w dystrybucji tego hashtaga miał profil PremierRP. Widoczne są także profile medialne oraz te należące do partii rządzącej.

Temat ten, oprócz przekazów informacyjnych, gratulacji i głosów poparcia, budził także żywe dyskusje polityczne społeczności internetowej.

#KRRiT

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nałożył na TVN24 1,48mln złotych kary za sposób relacjonowania wydarzeń w Sejmie RP (a także przed nim) w dniach 16-18.12.2016. Według Rady nadawca naruszył artykuł zakazujący propagowania działań sprzecznych z prawem i sprzyjania zachowaniom zagrażających bezpieczeństwu. Spółka odwołała się od decyzji, uważając zarzuty za bezpodstawne.

Największe zasięgi w tym temacie generowały profile opozycji oraz te krytyczne wobec rządu.

Dyskurs w tej sprawie zdominowany jest przez protesty oraz wypowiedzi negatywne względem strony rządzącej oraz decyzji #KRRiT.

#Senat

W dniu wczorajszym Senat pracował nad prezydenckimi ustawami o #KRS i #SN. W tym czasie pod budynkiem trwała manifestacja. Temat ten budził gorące dyskusje, zarówno wśród obywateli, jak i samych senatorów.

Największy wpływ w dystrybucji tego hashtaga miały profile medialne, profile PiS, a także te należące do opozycji.

Wielu internautów wypowiadających się w obrębie tego hashtaga w sposób negatywny odnosi się do partii rządzącej.

Komentarz

„KRRiT” zanotowała niewielki wzrost zainteresowania, natomiast hasło „Senat” uzyskało wyraźny skok popularności.

Temat exposé uzyskał bardzo wysoke zainteresowanie i dominował w skali kraju.