Wydarzenia medialne z wczorajszego dnia zdominowane zostały przez zatrzymanie Władysława Frasyniuka. Nieco zainteresowania uzyskał także hashtag #ArmiaKrajowa promowany w rocznicę powstania AK.

#Frasyniuk

W środowy poranek policja zatrzymała Władysława Frasyniuka w jego domu pod Wrocławiem. Został on przesłuchany przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie w sprawie naruszenia nietykalności cielesnej dwóch policjantów na służbie, po czym został zwolniony do domu. Kontrowersje w sprawie budziło m.in. skucie byłego opozycjonisty i wczesna godzina odwiedzin policji. Zasięg i wzmianki dla hashtaga #Frasyniuk:

Największe zasięgi w tym temacie generowały profile opozycji oraz te krytyczne wobec rządu. Widoczny był jednak również głos profilu „Prawicowy Internet”.

Temat ten prowokował burzliwe dyskusje internautów. Wśród nich znalazły się zarówno wypowiedzi krytyczne wobec strony rządzącej, jak
i opozycji, a także postępowania samego Frasyniuka.

Poziom zasięgu i wzmianek dla hasła „Frasyniuk” osiągnął bardzo wysoki poziom.

Nieco zainteresowania zyskała także akcja #MuremZaFrasyniukiem.

#ArmiaKrajowa

14 lutego minęła 76 rocznica utworzenia Armii Krajowej. Z tej okazji promowana była akcja #ArmiaKrajowa.

Największe zasięgi w obrębie tego hashtaga osiągały instytucje państwowe (w tym także związane z tematyką wojskową) oraz profile
o charakterze konserwatywnym, narodowym i patriotycznym.

Większość komunikacji w tym temacie stanowiły podawane dalej wpisy dotyczące akcji.

Komentarz

Zainteresowanie hasłem „Armia Krajowa” wzrosło, Władysław Frasyniuk natomiast odnotował bardzo wysoki skok popularności i dominował w skali kraju.