Dominującym tematem w social media w dalszym ciągu jest #GermanDeathCamps. W związku z ostatnimi wypowiedziami nieco popularności uzyskał także prezydent Andrzej Duda. Umiarkowane zainteresowanie budziła też akcja narodowców #StopAntypolonizmowi.

#GermanDeathCamps

Temat ten zyskuje coraz większy medialny rozgłos. W związku z pojawianiem się błędnych przekazów w zagranicznych mediach, uruchomiono edukacyjny portal germandeathcamps.info. Wielu internautów zaangażowało się także w promocję tego hashtaga.

Wysokie zasięgi w obrębie tego hashtaga generowały profile medialne, rządowe, komentatorskie, a także te należące do polityków i partii.

Temat ten budzi wysokie poruszenie internautów. Widoczna jest także aktywność profili narodowych.

#PAD

W związku z ostatnimi wypowiedziami prezydenta Andrzeja Dudy dotyczącymi konfliktu między Polską, a Izraelem o zapisy zmian w ustawie o IPN, uzyskał on zwyżkę zainteresowania swoją osobą.

Największe zasięgi osiągały profile informacyjne i oficjalny profil prezydenta. Widoczne były także głosy Ryszarda Petru oraz internautów publikujących polityczne komentarze.

Oprócz przekazów informacyjnych, widoczne były także głosy krytyczne wobec prezydenta.

#StopAntypolonizmowi

Obóz Narodowo-Radykalny, Młodzież Wszechpolska i Ruch Narodowy organizują manifestację pod hasłem #StopAntypolonizmowi przed ambasadą Izraela w Warszawie. Ma się ona odbyć w środę.

Dyskurs w tym temacie był w większości zdominowany przez profile narodowe.

Oprócz komunikatów informacyjnych, widoczne były także głosy poparcia dla akcji #GermanDeathCamps.

Komentarz

Temat manifestacji pod ambasadą Izraela uzyskał niewielką popularność. Internauci poświęcali umiarkowany poziom uwagi hasłu „German Death Camps”, Andrzej Duda notował natomiast wysokie zwyżki zainteresowania swoją osobą i dominował w skali kraju.