Wczorajszy dzień przyniósł kilka informacji, które przyciągały wysokie zainteresowanie społeczności internetowej. Popularność osiągały doniesienia o zmianach w #KPRM, katastrofie myśliwca #MiG29 oraz wiadomości związane z problemem smogu w polskich miastach.

#KPRM

Na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował o zmianach w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Marek Suski zastąpił Elżbietę Witek na stanowisku szefa gabinetu politycznego, a Michał Dworczyk objął funkcję szefa Kancelarii zastępując Beatę Kempę, która jednak pozostanie w #KPRM.

Największe zasięgi w tym temacie generują profile rządowe, medialne oraz profile PiS.

Większość wpisów w tym temacie to komunikaty informacyjne i głosy poparcia dla partii rządzącej.

#MiG29

W poniedziałek wieczorem w Mińsku Mazowieckim rozbił się wojskowy myśliwiec MiG-29. Przed katastrofą pilot zdążył się katapultować. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Jest to pierwszy w Polsce wypadek tego rodzaju myśliwca.

Największe zasięgi generowały profile medialne (w tym należące do dziennikarzy) oraz te związane z armią
i tematyką wojskową.

Co ciekawe, w temacie tym, oprócz komunikatów informacyjnych, narastają żywe dyskusje polityczne.

#Smog

W poniedziałek w wielu regionach stężenie pyłów zawieszonych PM 10 i PM 2,5 znacznie przekroczyło dopuszczalne normy. Sytuacja była najgorsza na Śląsku i Dolnym Śląsku. Prezydent Rybnika, Piotr Kuczera, zdecydował się odwołać zajęcia w szkołach – miasto to miało najgorszą jakoś powietrza w całej Europie. Prezydent Katowic, Marcin Krupa, opublikował apel, w którym zachęcał mieszkańców do podróżowania komunikacją miejską.

Największe zasięgi osiągają wpisy mediów, dziennikarzy, polityków i zwykłych internautów przedstawiające problem.

Wpisy w obrębie tego hashtaga to najczęściej informacje oraz komentarze internautów odnoszące się do fatalnej jakości powietrza.

Komentarz

Hasło „KPRM” uzyskało niewielki wzrost zainteresowania. Znaczną popularność zyskało natomiast hasło
„MiG-29.

Temat smogu przyciąga bardzo wysoki poziom zainteresowania internautów i dominuje w skali kraju.