Wczorajszy dzień przyniósł kilka informacji, które przyciągały uwagę społeczności internetowej. Nie słabną kontrowersje wokół spotu resortu zdrowia nakłaniającego do prokreacji z królikami w roli głównej. W związku
z nadchodzącym Świętem Niepodległości hashtag #11Listopada zyskuje coraz większą popularność. Spore zainteresowanie budziła także sprawa okupacji siedziby Lasów Państwowych przez protestujących przeciwnych wycince Puszczy Białowieskiej.

Króliki

Kampania ministerstwa zdrowia, w której króliki, z pomocą narratora, dzielą się sekretami swojej płodności, wywołała wysokie poruszenie w sieci. Kierowany do przyszłych rodziców spot był szeroko komentowany – wielu krytyków zwraca uwagę, że powiedzenie „mnożyć się jak króliki” ma wydźwięk negatywny i wykorzystanie sympatycznych zwierząt w kampanii namawiającej do prokreacji nie jest trafionym pomysłem, lub wręcz może urazić rodziny wielodzietne. Część internautów zwraca także uwagę na koszt tego przedsięwzięcia – spot ten kosztował 2,7 mln złotych i został pokryty ze środków ministerstwa zdrowia.

Największe zasięgi w tej sprawie osiągają profile medialne.

Według zebranych danych zdecydowana większość komentarzy w tym temacie jest negatywna względem wymowy spotu i działań resortu zdrowia.

#11Listopada

Nadchodzące Święto Niepodległości, wraz ze związanymi z tą okazją uroczystościami i marszami, budzi nieco organizacyjnych kontrowersji. Wysokie poruszenie wywołał niedawny brak zgody warszawskiego ratusza na przejście Marszu Niepodległości nową trasą, przez Most Świętokrzyski. Według wczorajszego komunikatu MSWiA miasto odmówiło także wsparcia dla policji w postaci zapór, które miałyby chronić uczestników tego zgromadzenia przed próbą wjechania samochodem w tłum.

Największy wpływ w tej sprawie mają profile medialne oraz rządowe.

Większość wpisów związanych z tym hasłem to komunikaty informacyjne o organizacji różnego rodzaju uroczystości i zgromadzeń.

Zasięg i wzmianki dla #MarszNiepodległości2017:

#LasyPaństwowe

W czwartek rano w ramach protestu przeciwko wycince drzew w Puszczy Białowieskiej ekolodzy wtargnęli do siedziby Lasów Państwowych w Warszawie. Późnym popołudniem policja rozwiązała protest, a 24 osoby zostały zatrzymane. W akcję angażowali się także posłowie opozycji.

Najwyższy wpływ w temacie mają profile związane z tematem środowiska, profile medialne oraz te kojarzone
z opozycją.

Temat ten wywołał sporo dyskusji wśród użytkowników sieci.

Komentarz

Widoczny jest znaczny wzrost popularności hasła „króliki spot”. Zainteresowanie hasłem „lasy państwowe” również nieco wzrosło.

Zainteresowanie Świętem Niepodległości jest bardzo wysokie i dominuje w skali kraju.