Miniony dzień upłynął stosunkowo spokojnie pod względem medialnego ruchu w sieci. Najwięcej uwagi społeczności internetowej przyciągał premier Mateusz Morawiecki. Nieco zainteresowania wzbudzały także Hanna Zdanowska oraz Monika Jaruzelska.

Mateusz Morawiecki

Premier za sprawą ostatnich wydarzeń i publikacji prasowych zyskuje wysokie zainteresowanie w sieci. W dniu wczorajszym, zgodnie
z zapowiedziami, Morawiecki przyjął dymisję 17 wiceministrów w ramach redukcji stanowisk politycznych. O premierze zrobiło się głośno także ze względu na publikacje Newsweeka, która dotyczyła Morawieckiego oraz części jego majątku „ukrytego” przed opinią publiczną. Według Joanny Kopcińskiej, rzeczniczki rządu jest to „bezpardonowy atak na rodzinę premiera”. Zasięg i wzmianki dla hasła „Morawiecki”:

Największe zasięgi w tym temacie osiągały profile informacyjne i rządowe, ale także te krytyczne wobec strony rządzącej.

W obrębie tego hasła widoczne były żywe dyskusje internautów na tematy związane z bieżącymi sprawami politycznymi.

Hanna Zdanowska

Obecna prezydent Łodzi, Hanna Zdanowska, została uznana przez sąd za winną poświadczenia nieprawdy w dokumentach bankowych. Wyrok nie jest prawomocny, a sama zainteresowana zamierza się od niego odwołać. Zapowiedziała także, że będzie się ubiegać o reelekcję w wyborach samorządowych. Zasięg i wzmianki dla hasła „Zdanowska”:

Największe zasięgi w tym temacie generowały profile medialne.

Oprócz komunikatów informacyjnych, widoczne były komentarze negatywnie oceniające osobę obecnej prezydent Łodzi.

Monika Jaruzelska

W poniedziałek Monika Jaruzelska poinformowała, że będzie kandydować w wyborach samorządowych z list SLD. Głównym motywem rozpoczęcia działalności politycznej jest, jak sama mówi, konieczność zajęcia się tzw. ustawą degradacyjną, która uderza w rodziny byłych wojskowych z czasów PRL. Zasięg i wzmianki dla hasła „Jaruzelska”:

Największe zasięgi odnotowały profile informacyjne.

W temacie tym toczyły się żywe dyskusje społeczności internetowej, dotyczące zarówno bieżących spraw politycznych, jak i politycznej historii Polski. Część komentarzy negatywnie oceniała działania Moniki Jaruzelskiej.

Komentarz

Mateusz Morawiecki i Hanna Zdanowska odnotowali umiarkowanie wysoki skok popularności. Monika Jaruzelska przyciągała wysokie zainteresowanie internautów, a tematy jej dotyczące były najpopularniejsze w województwie podlaskim. W skali kraju dominował jednak premier.