13 dzień marca pod względem medialnego ruchu w sieci był stosunkowo spokojny. Relatywnie wysokie zainteresowanie przyciągał hashtag #PolskaSamorządna, a hashtag #AmberGold cieszył się umiarkowaną popularnością. Nieco uwagi społeczności internetowej uzyskała także Małgorzata Gersdorf.

#PolskaSamorządna

Akcja hashtag Platformy Obywatelskiej związana z programem partii na nadchodzące wybory samorządowe, uzyskała wysoki poziom zainteresowania w social media.

Top wpływu w obrębie tego hashtaga zostało zdominowane przez profile związane z PO.

Wśród wpisów przeważały komunikaty informacyjne oraz inne treści związane z promocją akcji.

#AmberGold

Wczoraj przed komisją śledczą przesłuchani zostali byli funkcjonariusze ABW. Według Jarosława Dąbrowskiego, zastępcy dyrektora gdańskiej delegatury ABW, nie było sugestii, według których funkcjonariusze mieli nie zajmować się określonymi wątkami w sprawie (np. związanymi
z osobą Michała Tuska). Zdaniem Dąbrowskiego Marcin P. osobiście kierował całym przedsięwzięciem.

Największe zasięgi odnotowały profile informacyjne, profile członków komisji, a także te bezpośrednio skupione na sprawie.

Oprócz komunikatów informacyjnych i bieżących komentarzy, widoczne były również głosy poparcia dla prac komisji.

Małgorzata Gersdorf

I Prezes Sądu Najwyższego przyciąga uwagę mediów ze względu na potrzebę zwołania pierwszego posiedzenia z udziałem nowo wybranych członków Krajowej Rady Sądownictwa. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zwrócił się do niej z oficjalnym apelem o niezwłoczne zwołanie wspomnianego posiedzenia. W sprawie wypowiadał się także wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, który stwierdził, że procedura ta należy do obowiązków I Prezes i należy na drodze dialogu przekonać ją do przeprowadzenia koniecznych działań. Według najnowszych informacji podanych przez Krzysztofa Michałowskiego z zespołu prasowego SN, stanowisko Małgorzaty Gersdorf w tej sprawie nie ulega zmianie – posiedzenie KRS zwoła “zgodnie z przepisami”, a informacja o terminie “pojawi się w stosownym czasie”. Zasięg
i wzmianki dla hasła „Gersdorf”:

Największe zasięgi w tym temacie osiągały profile informacyjne. Widoczne były także zarówno głosy krytyczne wobec strony rządzącej, jak
i jej przychylne.

Wśród komentarzy internautów widoczne były żywe dyskusje polityczne, wypowiedzi negatywne względem I Prezes SN, a także krytyka strony rządzącej.

Komentarz

Hashtag #PolskaSamorządna funkcjonuje jedynie w social media i nie przeniósł się poza nie, natomiast Platforma Obywatelska odnotowała w ostatnim czasie wzrost zainteresowania. Małgorzata Gersdorf przyciągała umiarkowany poziom uwagi społeczności internetowej. Hasło „Amber Gold” uzyskało największą popularność i dominowało w skali kraju.