Wczorajszy dzień zdominowany został przez wydarzenia związane z pierwszym czytaniem projektu ustawy autorstwa prezydenta Andrzeja Dudy, dotyczącego zmian w Sądzie Najwyższym. Tym samym temat reformy sądownictwa w różnych formach przejął większość ruchu w sieci.

#ReformaSądownictwa

Największe zainteresowanie przyciągał oficjalny hashtag związany z tym tematem (był on promowany między innymi przez profile rządowe).

Największy wpływ w dystrybucji tego hashtaga miały profile medialne, wspomniane już profile rządowe, a także profile komentatorskie i publicystyczne, oraz te należące do partii politycznych.

Spora część wpisów w temacie to podawane dalej komunikaty informacyjne. Pojawiają się także komentarze negatywne względem projektu reformy.

#WolneSądy

Wysoką popularność uzyskała także promowana przez opozycję akcja #WolneSądy.

Największe zasięgi notowały profile opozycji oraz te krytyczne wobec rządu.

Według zebranych danych zdecydowana większość komentarzy w tym temacie w negatywny sposób odnosi się do strony rządzącej. Pojawiło się jednak również nieco wpisów krytykujących opozycję.

Michał Szczerba

Podczas debaty nad reformą Sądu Najwyższego, poseł Michał Szczerba podczas swojego wystąpienia dla podkreślenia własnych słów rzucił plikiem kartek z projektem ustawy na podłogę. Podniósł go jednak po upomnieniu przez wicemarszałek Sejmu, Małgorzatę Kidawę-Błońską. Kierownictwo PO zapowiedziało rozmowę dyscyplinującą z posłem. Kontrowersyjne zachowanie Michała Szczerby przyciągnęło wysokie zainteresowanie internautów. Zasięg i wzmianki dla hasła „Szczerba”:

Większość wpływu w tym temacie generowały profile informacyjne i prorządowe.

Dominują mniej lub bardziej żartobliwe komentarze krytykujące zachowanie posła.

#SN i #KRS

Popularne były także hashtagi #SN i #KRS (szczególnie drugi z wymienionych).

#SN
#KRS

Komentarz

Widoczny jest wzrost zainteresowania hasłami „reforma sądownictwa” i „wolne sądy”. Popularność hasła „Sąd Najwyższy” od kilku dni utrzymuje się na mniej więcej stałym, wysokim poziomie.

Największe zainteresowanie zdobył jednak poseł Michał Szczerba, który dominuje w skali kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here