4 dzień grudnia minął przynosząc kilka popularnych akcji w social media. W związku z posiedzeniem komisji weryfikacyjnej w sprawie nieruchomości przy #Noakowskiego16, wysoką popularność uzyskał hashtag #Reprywatyzacja. Zwiększone natężenie doniesień o potencjalnej rekonstrukcji rządu przyczyniło się do wzrostu zainteresowania tym tematem. Nieco uwagi internautów przyciągała także #Barbórka.

#Reprywatyzacja

Wczoraj komisja weryfikacyjna badała sprawę kamienicy przy ul. Noakowskiego 16. Część praw do budynku posiada mąż prezydent Warszawy, Hanny Gronkiewicz-Waltz, która konsekwentnie odmawia składania zeznań. Według lokatorów znane są trzy przypadki zgonów, do których mogło się przyczynić postępowanie reprywatyzacyjne. Mieszkańcy budynku mówili także, że wszystkie instytucje, do których kierowali się z tą sprawą, wydawały się działać w zmowie, a szanse, że #HGW nie wiedziała o nieprawidłowościach są niewielkie.

Najwyższe zasięgi w tym temacie generowały profile medialne, ale widoczna jest także obecność profili Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Większość komentarzy w obrębie tego hashtaga to wpisy krytyczne względem warszawskiego ratusza i samej #HGW.

Wysoką popularność uzyskał również hashtag #Noakowskiego16.

Wartą odnotowania popularność uzyskała także akcja #KomisjaWeryfikacyjna.

#Rekonstrukcja

Opublikowany wczoraj na Twitterze tajemniczy wpis Beaty Szydło wpłynął na wzrost zainteresowania tematem potencjalnej rekonstrukcji rządu.

W poniedziałek w siedzibie partii rządzącej odbyło się spotkanie z udziałem m.in. prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i wiceprezesa Joachima Brudzińskiego. Według medialnych plotek jednym z kandydatów do przejęcia urzędu premiera jest Mateusz Morawiecki, ale są to jedynie spekulacje bez oparcia w rzeczywistości.

Największe zasięgi w tym temacie generują profile medialne.

Potencjalna rekonstrukcja rządu budzi wątpliwości i dyskusje społeczności internetowej.

#Barbórka

Z okazji Barbórki politycy składali górnikom najlepsze życzenia. Górnicze święto obchodzone jest nie tylko na Górnym Śląsku, ale także w innych częściach kraju, gdzie prowadzi się wydobycie (np. węgla brunatnego, rud metali, soli, nafty, gazu itp.).

Oprócz wysokiego wpływu profili rządowych oraz medialnych, widoczna jest także obecność kont nie związanych ze światem polityki.

Większość wpisów w obrębie tego hasła to komunikaty informacyjne oraz życzenia dla górników.

Komentarz

Widoczny jest wzrost zainteresowania tematem reprywatyzacji. „Rekonstrukcja” także notuje tendencję wzrostową.

W skali kraju zdecydowanie dominuje Barbórka.

 

1 KOMENTARZ

  1. Poland Trends jako “wpisy krytyczne względem warszawskiego ratusza”, czy jako przykład, że “rekonstrukcja rządu budzi wątpliwości i dyskusje społeczności internetowej”? Ten profil powinien być odrzucony, bo jego działanie porównywalne jest ze spamowaniem hasztaga…

Comments are closed.