Ostatni dzień listopada przyniósł kilka medialnych wydarzeń, które przyciągały uwagę internautów. Nieco zainteresowania zyskała sprawa śmierci cywilnego pracownika w kompleksie wojskowym w Orzyszu. W związku z ukończonymi już pracami komisji sprawiedliwości, wysoką popularność zyskiwał Stanisław Piotrowicz. Utrzymują się także wysokie notowania hashtaga #SN.

Śmierć w kompleksie wojskowym w Orzyszu

W kompleksie należącym do 15. Brygady Zmechanizowanej w Giżycku, który mieści się w Orzyszu, śmiertelnie postrzelony został cywilny pracownik ochrony obiektu. Wszystko wskazuje na to, że zdarzenie było tragicznym
w skutkach wypadkiem. Zasięg i wzmianki w sieci dla hasła „Orzyszu”:

Największy ruch w tym temacie generowały profile medialne.

Większość wypowiedzi publikowana w obrębie tego hasła to komunikaty informacyjne.

Stanisław Piotrowicz

Stanisław Piotrowicz, jako przewodniczący, stał się niejako medialną twarzą Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, która zajmowała się prezydenckimi poprawkami w projektach zmian ustaw o #KRS i #SN. Bieżące informowanie o postępach prac komisji, komentarze w stronę opozycji, oraz sprzeczka z posłem PO, Borysem Budką, sprawiły, że Piotrowicz uzyskał wysokie zainteresowanie internautów. Dynamika zasięgu i wzmianek
w sieci dla hasła „Piotrowicz”:

Największe zasięgi w tym temacie generowane są przez profile medialne oraz te krytyczne wobec strony rządzącej.

Większość komentarzy odnosi się do postaci Piotrowicza w sposób negatywny.

#SN

Temat reformy Sądu Najwyższego przez cały okres prac komisji sprawiedliwości budził wiele zainteresowania
i gorących dyskusji. Ukończenie postępowania związanego z uchwaleniem prezydenckich poprawek do ustawy o #SN przyniosło kolejny wzrost zainteresowania tym hasłem.

Największy wpływ w dystrybucji tego hashtaga miały profile medialne i rządowe.

Oprócz komunikatów informacyjnych i bieżących relacji z prac komisji, temat ten budził także żywe dyskusje internautów.

Komentarz

Sprawa śmierci w Orzyszu uzyskała wysoki skok zainteresowania, choć było ono raczej lokalne. Od kilku dni popularność Stanisława Piotrowicza utrzymywała się na stosunkowo wysokim, stabilnym poziomie. W skali kraju dominował temat Sądu Najwyższego, który również utrzymuje wysoki pułap notowanego zainteresowania społeczności internetowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here