Największe zainteresowanie w poniedziałek 5.03 przyciągał hashtag #SprawnePaństwo związany ze zmianami zapowiedzianymi przez premiera Mateusza Morawieckiego. Ze względu na ustalenie listy 15 sędziów – kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa, nieco popularności uzyskał także hashtag #KRS. Oprócz tego uwagę internautów przyciągała wypowiedz o Rzezi Wołyńskiej posła Nowoczesnej, Pawła Pudłowskiego.

#SprawnePaństwo

Na wczorajszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział m.in. redukcję liczby wiceministrów o około 20%, likwidację nagród dla członków rządu, a także zmniejszenie gabinetów politycznych.

Największe zasięgi generowały oficjalne profile rządowe, a także te związane z PiS. Widoczne były także głosy opozycji.

Oprócz wpisów informacyjnych i głosów poparcia, widoczne były także słowa krytyki pod adresem strony rządzącej.

#KRS

Komisja sprawiedliwości i praw człowieka ustaliła listę 15 sędziów – kandydatów do KRS po uprzednim odrzuceniu wniosku o odroczenie obrad w tej sprawie zgłoszonego przez opozycję. Na liście znalazło się 9 kandydatów zgłoszonych przez PiS oraz 6 zgłoszonych przez Kukiz’15. Pozostałe kluby nie skorzystały z prawa wskazania kandydata.

Najbardziej widoczne w top wpływu były profile opozycji.

Dominowały wypowiedzi negatywne wobec strony rządzącej.

Paweł Pudłowski

Według słów posła Nowoczesnej, do Rzezi Wołyńskiej doszło ponieważ polscy pracodawcy wymagali zbyt wiele od Ukraińców. Kontrowersyjna teza spotkała się ze zdecydowaną reakcją Adriana Klarenbacha, dziennikarza TVP Info prowadzącego program. Zasięg
i wzmianki dla hasła „Pudłowski”:

Oprócz profili informacyjnych, widoczne było nagromadzenie profili narodowych i nieprzychylnych opozycji.

W obrębie tego tematu widoczne były przede wszystkim wypowiedzi negatywnie oceniające słowa posła Nowoczesnej, a także jego partię.

Komentarz

Zainteresowanie tematem #KRS znajdowało się w fazie wzrostu. Paweł Pudłowski odnotował umiarkowany, krótkotrwały skok popularności.

W skali kraju dominował Mateusz Morawiecki, który uzyskał wyraźny wzrost zainteresowania swoją osobą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here