21 dzień listopada przyniósł kilka tematów, które osiągały dużą popularność. Wysokie zainteresowanie budziła wypowiedź ministra środowiska Jana Szyszki odnośnie decyzji europejskiego Trybunału Sprawiedliwości
w sprawie wycinki Puszczy Białowieskiej. Sporą uwagę internautów przykuwały także: oficjalne otwarcie agencji Frontex w Warszawie, oraz kolejne przesłuchania przed komisją śledczą ds. Amber Gold.

#Szyszko

W związku z natychmiastowym nakazem wstrzymania wycinki Puszczy Białowieskiej, wydanym przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej, minister środowiska Jan Szyszko zapewnił, że Polska spełni sugestie zawarte we wniosku tymczasowym Komisji Europejskiej. Minister podkreślił także, że strona polska doskonale zna unijne prawo w zakresie wdrażania programu Natura 2000 i odpowie w terminie na przedstawione uwagi. Według słów ministra Polsce nie grożą żadne kary.

Największy wpływ w temacie generują profile informacyjne i rządowe. Widoczne są jednak także głosy krytyczne wobec wycinki Puszczy.

Wiele wpisów opatrzonych tym hashtagiem to komunikaty informacyjne. Pojawiają się także głosy poparcia dla strony rządzącej.

#Frontex

Agencja Frontex zajmująca się bezpieczeństwem w Europie (m.in. zabezpiecza zewnętrzne granice Unii Europejskiej) oficjalnie otworzyła swoją siedzibę w Warszawie. Na uroczystości byli obecni m.in. premier Beata Szydło, szef MSWiA Mariusz Błaszczak, dyrektor Frontexu, Fabrice Leggeri i unijny komisarz odpowiedzialny za sprawy migracji i obywatelstwa, Dimitris Avramopoulos. Agencja działała w Polsce tymczasowo od 2005 roku.

Największy wpływ w temacie mają profile medialne oraz rządowe.

Większość wpisów w obrębie tego hashtaga to komunikaty informacyjne.

#AmberGold

Przed komisją śledczą ds. Amber Gold w dniu wczorajszym przesłuchiwany był m.in. Zbigniew Pakuła, były komendant miejski policji w Gdańsku. Pytany o potencjalne niedopatrzenia w śledztwie nie był w stanie udzielić zbyt wielu informacji. Świadek nie posiadał także wiedzy o potencjalnym wpływie trójmiejskich grup przestępczych na działania Marcina P.

Największe zasięgi w tym temacie generują profile medialne, rządowe, a także te bezpośrednio związane ze sprawą.

Komentarze w obrębie hashtaga #AmberGold to najczęściej bieżące relacje z prac komisji oraz opinie pozytywnie oceniające jej działania.

Komentarz

Zarówno Frontex, jak i Amber Gold zanotowały wzrost zainteresowania.

Jan Szyszko uzyskał bardzo wysoki skok popularności, ale w skali kraju dominuje temat Amber Gold,
a zainteresowanie hasłem „Frontex” było raczej lokalne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here