Sejm przyjął ustawę, według której w tym roku 12 listopada będzie dniem wolnym od pracy, co ma pozwolić Polakom na przedłużenie świętowania 100-lecia niepodległości. Okoliczność ta jest związana z faktem, że 11 listopada wypada w tym roku w niedzielę.

Temat ten uzyskał bardzo wysokie zainteresowanie w sieci – w dniu wczorajszym wygenerował on zasięg na poziomie około 9,5 mln potencjalnych kontaktów z informacją i odnotował ponad 5,5 tys. wypowiedzi.

Największe zasięgi w tym temacie generowały liberalne profile informacyjne i dziennikarskie, krytyczne wobec strony rządzącej.

W obrębie tego tematu widoczne były głównie podawane dalej komunikaty informacyjne, a także spory na temat przedłużenia Święta Niepodległości.

W temacie tym zaobserwowano podwyższony poziom negatywnego sentymentu wypowiedzi. Istotna część przekazów medialnych wspominała o stratach dla gospodarki związanych z wprowadzeniem dodatkowego dnia wolnego. Największa liczba wpisów, zarówno negatywnych, jak i pozytywnych, ukazała się na Facebooku.