Wydarzenia medialne z minionego dnia w sieci zostały zdominowane głównie przez akcje związane ze świętami na początku maja. Nieco zainteresowania uzyskał również hashtag PO #MarszWolności.

#1maja

Hashtag związany ze świętem pracy uzyskał stosunkowo wysoki zasięg wśród użytkowników social media.

Wysokie zasięgi w tym temacie, oprócz profili informacyjnych, uzyskiwały profile krytyczne wobec strony rządzącej, ale widoczne były także głosy jej zwolenników.

Wśród wpisów internautów widoczne były treści informacyjne związane z 1.05, a także dyskusje odnośnie święta państwowego obchodzonego tego dnia.

#MarszWolności

Zainteresowanie akcją opozycji #MarszWolności od kilku dni utrzymuje się na umiarkowanie wysokim poziomie. Hashtag Platformy Obywatelskiej promuje manifestację, która odbędzie się 12.05 w Warszawie. Jej celem jest upominanie się o praworządność w Polsce.

Największe zasięgi w obrębie tego hashtaga generowały profile PO, a także te przychylne wobec opozycji oraz krytykujące obecny rząd.

Dyskurs w tym temacie zdominowany był przez komunikaty związane z akcją.

#WywieśFlagę

Z okazji dzisiejszego święta flagi, w social media popularność zyskuje akcja #WywieśFlagę. Był on promowany m.in. przez oficjalne profile rządowe.

Największe zasięgi w obrębie tego hashtaga, oprócz profili informacyjnych, generowały konta PiS oraz polityków tej partii. Widoczne były także źródła stricte prawicowe.

W dyskursie dominowały komunikaty informacyjne opatrzone tym hashtagiem. Widoczne były także wymiany zdań na tematy polityczne.

Komentarz

Akcja “Marsza wolności” funkcjonuje głównie jako hashtag w social media i nie uzyskała zainteresowania poza nimi. Hasło “2 maja” uzyskało przeciętny skok popularności. W skali kraju zdecydowanie dominował “1 maja”.