Najwyższe zainteresowanie w minionym dniu przyciągały informacje o zatrzymaniu przez amerykańskie władze Dariusza Przywieczerskiego powiązanego z aferą FOZZ. Stosunkowo wysoką popularność odnotowali także Błażej Spychalski (który właśnie został nowym rzecznikiem prezydenta Andrzeja Dudy) oraz Ryszard Petru.

FOZZ

W Stanach Zjednoczonych zatrzymany został Dariusz Przywieczerski, zwany przez media “mózgiem afery FOZZ” (zamieszanie wokół Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego z przełomu lat 1989-1990 określane jest jako największa afera III RP). Informacja została oficjalnie podana przez Biuro Szeryfów zarządzane przez amerykański Departament Sprawiedliwości (United States Marshalls Service – USMS). Na razie w sprawie nie podano więcej szczegółów. Zasięg i wzmianki dla hasła “FOZZ”:

Największe zasięgi w tym temacie osiągały profile informacyjne i dziennikarskie.

W obrębie tego tematu widoczne były liczne podawane dalej komunikaty informacyjne, a także dyskusje i spory polityczne dotyczące różnego rodzaju afer.

Błażej Spychalski

Po rezygnacji Krzysztofa Łapińskiego z funkcji rzecznika prasowego prezydenta Andrzeja Dudy, jego stanowisko objął Błażej Spychalski, który do tego momentu pełnił funkcję radnego PiS w sejmiku województwa łódzkiego. Zasiadał on także w fotelu prezesa największej spółki komunalnej w Tomaszowie Mazowieckim. W 2015 roku kierował on też regionalną kampanią Prawa i Sprawiedliwości. Zasięg i wzmianki dla hasła “Spychalski”:

Największe zasięgi w tym temacie generowały profile informacyjne. Widoczne były też źródła krytyczne wobec partii rządzącej.

W obrębie tego tematu widoczne były podawane dalej komunikaty informacyjne oraz dyskusje polityczne o stosunkowo niewielkim natężeniu.

Ryszard Petru

Były lider Nowoczesnej zapowiedział, że w pierwszej turze wyborów samorządowych poprze niezależną kandydaturę Jacka Wojciechowicza na urząd prezydenta Warszawy, aby pokazać, że są kandydaci, którzy mają pragmatyczne podejście. W drugiej turze natomiast Petru poprze kandydata Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego. W ostatni czasie media obiegła także porada Ryszarda Petru dla Roberta Biedronia odnośnie dobierania odpowiednich współpracowników, a także informacja, że Petru zamknął swoją działalność gospodarczą i zaczął pobierać dietę poselską. Zasięg i wzmianki dla hasła “Petru”:

W top wpływu widoczne były profile informacyjne oraz źródła krytyczne wobec Ryszarda Petru, a także całej opozycji.

W obrębie tego tematu widoczne były spory polityczne o umiarkowanym natężeniu.

Komentarz

Ryszard Petru odnotowywał zainteresowanie na znikomym poziomie. Najwyższy skok popularności uzyskał Błażej Spychalski, który dominował w województwie łódzkim, ale w skali całego kraju, mimo umiarkowanie wysokich wyników, najważniejszym hasłem okazało się “FOZZ”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here