Stosunkowo wysokie zainteresowanie internautów w minionym dniu odnotowała Hanna Gronkiewicz-Waltz, a także wypowiedź jednego
z posłów PiS o tzw. bykowym (podatku dla bezdzietnych singli). Nieco uwagi użytkowników sieci uzyskał także rzecznik SN Michał Laskowski.

Hanna Gronkiewicz-Waltz

Urzędująca prezydent Warszawy odnotowała wzrost popularności w związku ze swoimi ostatnimi wypowiedziami medialnymi. Hanna Gronkiewicz-Waltz powiedziała, że nie stawi się dobrowolnie przed komisją weryfikacyjną ds. reprywatyzacji, i że czeka na doprowadzenie siłą. W wywiadzie dla TOK FM mówiła natomiast o zbyt lekko przekreślonych swastykach widocznych podczas Marszu Powstania Warszawskiego, co budzi jej wątpliwości. Zasięg i wzmianki dla hasła “Gronkiewicz-Waltz”:

Największe zasięgi w tym temacie generowały profile informacyjne, a także te profile narodowe, a także te krytyczne wobec opozycji.

W obrębie tego tematu widoczne były spory polityczne o umiarkowanie wysokim natężeniu.

Michał Laskowski

W ostatnim czasie rzecznik Sądu Najwyższego Michał Laskowski mówił, że organy państwa powinny uszanować decyzję tego organu odnośnie zawieszenia przepisów trzech artykułów znowelizowanej ustawy o SN dotyczych przejścia w stan spoczynku sędziów tej instytucji, którzy ukończyli 65. rok życia. Laskowski zapowiedział także, że jeżeli prezydent nie poczeka na decyzję Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w tej sprawie, istnieje możliwość, że w przyszłości zostanie postawiony przed Trybunałem Stanu. Zasięg i wzmianki dla hasła “Laskowski”:

Największe zasięgi w tym temacie osiągały profile informacyjne i dziennikarskie, a także te krytyczne wobec partii rządzącej.

W obrębie tego tematu widoczne były przede wszystkim spory polityczne.

Bykowe

Podczas rozmowy z dziennikarzami Faktu o programach Mieszkanie+ i 500+, wiceminister infrastruktury i rozwoju Artur Soboń wyraził prywatną opinię, że bezdzietni single powinni zostać opodatkowani w ramach tzw. bykowego, co skłoniłoby ich do zakładania rodzin. Zasięg
i wzmianki dla hasła “bykowe”:

Największe zasięgi w tym temacie osiągały profile krytyczne wobec strony rządzącej, a także to o charakterze informacyjnym.

Pomysł posła spotkał się z ogromną krytyką ze strony internautów.

Komentarz

Michał Laskowski i Hanna Gronkiewicz-Waltz odnotowali niewielki wzrost popularności. Dominującym tematem w skali kraju było bykowe.