3 dzień kwietnia upłynął pod znakiem transferu eurodeputowanego PiS, Kaziemierza Michała Ujazdowskiego, do PO. W związku z wejściem
w życie nowych przepisów dotyczących Sądu Najwyższego, organ ten również uzyskał nieco medialnej uwagi. Oprócz tego zainteresowanie przyciągał temat złożenia przez Platformę Obywatelską wniosku do prokuratury o wyjaśnienie roli Antoniego Macierewicza w skazaniu żołnierzy, którzy omyłkowo ostrzelali wioskę Nangar Khel w Afganistanie.

Kazimierz Michał Ujazdowski

Kazimierz Michał Ujazdowski został kandydatem na prezydenta Wrocławia z ramienia Platformy Obywatelskiej. W związku z tą decyzją, opuścił on szeregi Prawa i Sprawiedliwości. Tym samym PO zrezygnowało z dotychczasowej kandydatki – Alicji Chybickiej. Zasięg i wzmianki dla hasła “Ujazdowski”:

Największe zasięgi w tym temacie uzyskały profile informacyjne, a także te przyjazne opozycji. Widoczny był również głos Adriana Zandberga.

Kandydatura ta budzi wśród internautów wątpliwości i krytykę, zarówno wśród zwolenników opozycji, jak i strony rządzącej.

Sąd Najwyższy

Wczoraj zaczęły obowiązywać przepisy znowelizowanej ustawy o Sądzie Najwyższym. Według Michała Laskowskiego, rzecznika SN, nowe zapisy wprowadzają obecnie zamieszanie w pracy organu ze względu na okres przejściowy, w którym należy wdrożyć nowe prawo. Zasięg
i wzmianki dla hasła “Sądu Najwyższego”:

W top wpływu widoczne były głównie profile nieprzychylne stronie rządzącej.

Oprócz komunikatów informacyjnych i dyskusji politycznych, widoczne były także słowa krytyki pod adresem partii rządzącej.

Nangar Khel

Wczoraj Platforma Obywatelska zapowiedziała złożenie wniosku do prokuratury o zbadanie sprawy Nangar Khel. Śledczy mają się zająć wpływem ówczesnego szefa SKW Antoniego Macierewicza i jego służby na ściganie oraz osądzenie polskiego oddziału, który omyłkowo ostrzelał z moździerzy cel cywilny. W wiosce zginęły m.in. kobiety i dzieci. Ostatecznie Sąd Najwyższy uniewinnił żołnierzy. Zasięg i wzmianki dla hasła “Nangar Khel”:

Oprócz źródeł informacyjnych, najwyższe zasięgi w tym temacie uzyskiwały głównie profile związane z opozycją, a także te krytyczne wobec rządu.

W obrębie tego tematu, oprócz komunikatów informacyjnych, widoczne były zarówno wpisy krytyczne wobec Antoniego Macierewicza i partii rządzącej, jak i opozycji.

Komentarz

Popularność wszystkich opisywanych tematów plasowała się w minionym dniu na podobnym poziomie. Największe zainteresowanie przyciągał Kazimierz Michał Ujazdowski, ale w skali kraju dominował temat Sądu Najwyższego.