4 dzień kwietnia w social media upłynął głównie pod znakiem akcji Platformy Obywatelskiej #KonwójWstydu. Stosunkowo wysokie zainteresowanie przyciągali także Małgorzata Gersdorf oraz Tomasz Cimoszewicz.

#KonwójWstydu

Mobilne billboardy dotyczące tematu premii dla rządu Beaty Szydło wyjechały na ulice większych miast w całej Polsce. Hashtag związany z tą akcją uzyskał wysokie zainteresowanie użytkowników mediów społecznościowych.

Top wpływu zdominowane zostało przez profile PO oraz te krytyczne wobec strony rządzącej.

W obrębie tego hashtaga dominowały wypowiedzi negatywne wobec partii rządzącej.

Małgorzata Gersdorf

Na nieformalnym spotkaniu, 15 członków Krajowej Rady Sądownictwa napisało list, w którym zwracają się oni do I Prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Gersdorf o niezwłoczne zwołanie posiedzenia KRS. Od czasu wybrania przez Sejm nowych członków KRS, I Prezes nie wyznaczyła terminu pierwszego formalnego posiedzenia organu. Według prawa tylko ona może to zrobić. Zasięg i wzmianki dla hasła “Gersdorf”:

Największe zasięgi w tym temacie notowały profile informacyjne.

Temat ten stanowił przyczynek do ożywionych dyskusji politycznych. Widoczne były wypowiedzi negatywne względem Małgorzaty Gersdorf
i władzy sądowniczej w Polsce, ale pojawiały się również wpisy krytyczne wobec strony rządzącej.

Tomasz Cimoszewicz

Poseł Platformy Obywatelskiej ogłosił wczoraj, że ze względu na zaproszenie do współpracy przez jego partię macierzystą Kazimierza Michała Ujazdowskiego, rezygnuje z członkostwa w tzw. Gabinecie Cieni. Zasięg i wzmianki dla hasła “Cimoszewicz”:

Oprócz profili informacyjnych, największe zasięgi generowały źródła krytyczne wobec PiS.

Według zebranych danych, wielu internautów żartowało z gestu posła, który uznawali oni za pozbawiony znaczenia. W temacie widoczne były także dyskusje na bieżące tematy polityczne.

Komentarz

Hasło “Konwój wstydu” uzyskało umiarkowane zainteresowanie internautów, podobnie jak Małgorzata Gersdorf. Najwyższy skok popularności odnotował Tomasz Cimoszewicz i dominował on w większości regionów kraju.