W ubiegłym dniu stosunkowo wysokie zainteresowanie użytkowników sieci generowały tematy związane z Krajową Radą Sądownictwa oraz Patrykiem Jakim. Nieco popularności odnotowała także akcja hashtag #RobotaRafała.

Krajowa Rada Sądownictwa

Dziś odbywa się posiedzenie plenarne KRS dotyczące oceny kandydatów na sędziów Sądu Najwyższego do Izby Dyscyplinarnej, Izby Karnej, Izby Cywilne i Izby Kontroli Nadzwyczajnej. Planowo miało się ono rozpocząć o godz. 9 rano, ale protest Obywateli RP spowodował godzinne opóźnienie. Procedura ta będzie wykonywana w przyspieszonym trybie, do jutra. Nieco zainteresowania przyciągał także fakt, że sędzia Mariusz Muszyński zrezygnował ze swojej kandydatury. Zasięg i wzmianki dla hasła “KRS”:

Największe zasięgi w tym temacie generowały profile informacyjne, a także te krytyczne wobec strony rządzącej.

W obrębie tego tematu widoczne były liczne spory polityczne.

#RobotaRafała

W związku z wizytą Rafała Trzaskowskiego w jednym z warszawskich mieszkań, podczas której kandydat na prezydenta stolicy kleił taśmą szybę w drzwiach jednej z mieszkanek, zainteresowaniem cieszy się żartobliwa akcja hashtag wyśmiewająca sposób Trzaskowskiego na problem zarejestrowany przez kamery.

W top wpływu dominowały profile o charakterze konserwatywnym, krytycznym wobec opozycji.

W obrębie tego tematu widoczne były konflikty na tle politycznym, wpisy bezpośrednio związane z akcją oraz wypowiedzi krytyczne wobec Rafała Trzaskowskiego.

Patryk Jaki

W ostatnim czasie kandydat PiS w wyścigu o fotel prezydenta Warszawy odnotowuje podwyższony poziom popularności. Największe zainteresowanie budziły informacje o usunięciu ze sztabu Jakiego Michała Szpądrowskiego za antysemickie wpisy w Internecie oraz wizycie kandydata w Sofii. Patryk Jaki uważa, że metro w stolicy Bułgarii może być traktowane jako przykład ścieżki, którą powinien podążać transport publiczny w Warszawie. Zasięg i wzmianki dla hasła “Patryk Jaki”:

W top wpływu widoczne były głównie profile informacyjne oraz głosy krytyczne wobec PiS (i samego Patryka Jakiego.

Oprócz sporów politycznych, wśród wypowiedzi internautów widoczne były zarówno głosy sprzyjające kandydatowi PiS, jak i wobec niego krytyczne.

Komentarz

Hasło “Krajowa Rada Sądownictwa” odnotowała w ostatnim czasie przeciętny wzrost popularności. W zestawieniu Patryka Jakiego z Rafałem Trzaskowskim (akcja #RobotaRafała obecna była tylko w social media), to pierwszy z wymienionych wyraźnie przeważał w skali całego kraju.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here