Wydarzenia medialne z minionego dnia generowały wysokie zainteresowanie społeczności internetowej. Największe poruszenie wywołała wypowiedź Rafała Trzaskowskiego. Oprócz tego zauważalną popularność osiągnęły informacje dotyczące ustąpienia ze stanowiska ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela oraz te związane z wizytą Fransa Timmermansa w Polsce.

Krzysztof Jurgiel

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel złożył wczoraj ze względów osobisty rezygnację ze stanowiska. Według rzeczniczki rządu Joanny Kopcińskiej, być może jeszcze w tym tygodniu poznamy nazwisko jego następcy. Zasięg i wzmianki dla hasła “Jurgiel”:

Największe zasięgi generowały profile informacyjne. Widoczne były także profile krytyczne wobec strony rządzącej.

W obrębie tego tematu widoczne były spory polityczne i wpisy negatywne wobec byłego już ministra rolnictwa.

Frans Timmermans

Wczoraj odbyło się spotkanie wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa z premierem Mateuszem Morawieckim. Timmermans na późniejszej konferencji prasowej oświadczył, że rozmowy dotyczące praworządności były konstruktywne, a także wyraził nadzieje na dialog w przyszłości. Mówił też, że jest gotowy na współpracę z polskim rządem w celu znalezienia satysfakcjonujących rozwiązań. Zasięg i wzmianki dla hasła “Timmermans”:

Oprócz profili informacyjnych, wysokie zasięgi generowały też zarówno źródła konserwatywne, jak i te negatywne wobec partii rządzącej.

Oprócz sporów politycznych i komentarzy informacyjnych, widoczne były także wpisy negatywne wobec PiS.

Rafał Trzaskowski

Ostatnia wypowiedź kandydata Platformy Obywatelskiej na urząd prezydenta Warszawy wywołała niemałe poruszenie w sieci. Według słów Rafała Trzaskowskiego, Unia Europejska odmrozi pieniądze dla Polski, gdy PO wygra wybory. Dodał także, że dzięki działaniom jego partii środki te nie przepadły. Politycy strony rządzącej uznali tę wypowiedź za skandaliczną i wspominali o sojuszu Platformy z urzędnikami europejskimi, wymierzonym przeciwko obecnemu rządowi. Zasięg i wzmianki dla hasła “Trzaskowski”:

Oprócz profili informacyjnych, w top wpływu widoczne były zarówno źródła konserwatywne i narodowe, jak i te krytyczne wobec linii obecnego rządu.

Wśród wypowiedzi internautów dominowały słowa krytyki pod adresem Rafała Trzaskowskiego.

Komentarz

Frans Timmermans uzyskał przeciętny wzrost zainteresowania. Umiarkowane wyniki na podobnym poziomie osiągnął także Rafał Trzaskowski, który dominował w województwach lubuskim i podkarpackim. W skali całego kraju najwyższą popularność odnotował Krzysztof Jurgiel.