Najwyższe zainteresowanie w minionym dniu odnotowała Ludmiła Kozłowska. Podwyższony poziom popularności uzyskała też fraza “Rzecznik Praw Dziecka”. Oprócz tego uwagę internautów przykuwał Viktor Orbán.

Ludmiła Kozłowska

Wczoraj przed Bundestagiem swoje wystąpienie miała pochodząca z Ukrainy Ludmiła Kozłowska – szefowa Fundacji Otwarty Dialog, która 14 sierpnia została wydalona z terytorium Unii Europejskiej za sprawą wpisania jej przez Polskie władze do Systemu Informacyjnego Schengen (SIS). 10 września otrzymała od Niemiec krótkoterminową wizę, na mocy której wczoraj wypowiadała się o stanie polskiej demokracji przed niemieckim parlamentem. Sprawa budzi szerokie kontrowersje, a decyzja Niemiec została skrytykowana przez polski rząd. Zasięg i wzmianki dla hasła “Kozłowska”:

Najwyższe zasięgi w tym temacie osiągały profile informacyjne i dziennikarskie. Widoczny był także konserwatywny głos Grzegorza Brauna.

W obrębie tego tematu widoczne były spory polityczne, a także krytyka postępowania Ludmiły Kozłowskiej oraz polskiej opozycji.


Rzecznik Praw Dziecka

We wczorajszym głosowaniu na sali sejmowej, posłowie nie wybrali nowego Rzecznika Praw Dziecka. Po odstąpieniu od kandydatury przez Sabinę Zalewską, do wyboru pozostali Ewa Jarosz i Paweł Kukiz-Szczuciński. Wobec takich okoliczności, decyzja ta zostanie podjęta najwcześniej w październiku. Zasięg i wzmianki dla hasła “Rzecznika Praw Dziecka”:

Największe zasięgi w tym temacie osiągały profile informacyjne. Widoczne były także: głos obecnego Rzecznika Praw Dziecka oraz profil krytyczny wobec strony rządzącej.

W obrębie tego tematu widoczne były przede wszystkim spory polityczne o umiarkowanie wysokim natężeniu.

Viktor Orbán

W sieci utrzymuje się stosunkowo wysoki poziom liczby wzmianek na temat premiera Węgier. Ma to związek z niedawnym głosowaniem na temat uruchomienia artykułu 7 unijnych traktatów wobec jego państwa. Orbán zapowiedział, że wkroczy na ścieżkę sporu prawnego – według jego słów, Parlament Europejski nie przyjął rezolucji niezbędną większością 2/3 głosów, ponieważ przy jej obliczaniu nie uwzględnił głosów wstrzymujących się. Tym samym premier Węgier nie uznaje decyzji PE. Zasięg i wzmianki dla hasła “Orban”:

Największe zasięgi w tym temacie osiągały profile informacyjne i dziennikarskie. Widoczne były także głosy krytyczne wobec strony rządzącej.

W obrębie tego tematu widoczne były podawane dalej komunikaty informacyjne, a także dyskusje i spory polityczne, w których doszukiwano się analogii z sytuacją Polski.

Komentarz

Viktor Orbán odnotował niewielki poziom popularności w wynikach wyszukiwania Google. Nieco wyższe, choć również raczej nieduże zainteresowanie uzyskał Rzecznik Praw Dziecka. W skali całego kraju zdecydowanie dominowała Ludmiła Kozłowska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here