Największe zainteresowanie w minionym dniu odnotowała Małgorzata Gersdorf. Wysoką popularność odnotował także hashtag #DobryStart. Rezultaty na wysokim poziomie uzyskał także Władysław Frasyniuk.

Małgorzata Gersdorf

I Prezes Sądu Najwyższego skrytykowała postępowanie obecnej władzy i zapowiedziała, że mimo prób jej odsunięcia od sprawowanej funkcji, będzie przychodzić do pracy do 2020 roku. Gersdorf nie wyklucza także, że wytoczy proces Stanisławowi Piotrowiczowi, który nazwał sędziów SN złodziejami. Zasięg i wzmianki dla hasła “Gersdorf”:

Największe zasięgi w tym temacie osiągały profile informacyjne, a także te krytyczne wobec strony rządzącej.

Wśród wypowiedzi internautów zauważyć można było zarówno słowa krytyki pod adresem partii rządzącej, jak i negatywne opinie na temat postępowania Małgorzaty Gersdorf.

#DobryStart

W związku ze zbliżającym się początkiem roku szkolnego, około 2,5 mln rodziców złożyło wniosek o świadczenie “Dobry Start” (nazywane także “300 plus”). Według minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej około 40% z nich już otrzymało środki finansowe. Uprawnionych do pobierania świadczenia jest około 3,4 mln rodzin.

Największe zasięgi w tym temacie generowały oficjalne profile rządowe oraz źródła informacyjne.

W obrębie tego tematu widoczne były liczne komunikaty informacyjne, a także spory polityczne o umiarkowanym natężeniu.

Władysław Frasyniuk

Wczoraj przed Sądem Rejonowym Warszawa-Śródmieście zapadł wyrok w sprawie Władysława Frasyniuka, który miał wprowadzić w błąd funkcjonariuszy policji, podając fałszywe personalia, podczas kontrmiesięcznicy smoleńskiej w czerwcu ubiegłego roku. Według decyzji Sądu, Frasyniuk jest niewinny, a jego zachowanie nie nosiło znamion przestępstwa. Policja domagała się dla niego tysiąca złotych grzywny. Zasięg
i wzmianki dla hasła “Frasyniuk”:

Największe zasięgi w tym temacie osiągały profile informacyjne oraz źródła krytyczne wobec partii rządzącej.

W temacie tym zauważyć można było spory polityczne o umiarkowanym natężeniu. Część internautów krytykowała też postępowanie Władysława Frasyniuka.

Komentarz

Małgorzata Gersdorf odnotowała przeciętny wzrost popularności. Nieco wyższe, choć utrzymane w podobnej skali, wyniki uzyskał także Władysław Frasyniuk. Najwięcej uwagi internautów przyciągało hasło “Dobry Start”.