Największe zainteresowanie w minionym dniu budziło ogłoszenie decyzji Marka Jakubiaka o ubieganiu się o urząd prezydenta Warszawy. Umiarkowany poziom popularności odnotowali także Sabina Zalewska oraz Marek M. (aresztowany handlarz roszczeń).

Marek Jakubiak

Poseł Kukiz’15 ogłosił, że będzie ubiegał się o urząd prezydenta Warszawy. W ramach kampanii ma zajmować się m.in. sprawami przedsiębiorców oraz transportem. Niebawem zostanie opublikowana także lista zawierająca personalia osób z jego sztabu wyborczego. Zasięg i wzmianki dla hasła “Jakubiak”:

Największe zasięgi w tym temacie osiągały profile informacyjne i dziennikarskie. Widoczne były też zarówno głosy liberalne, jak
i konserwatywne.

W obrębie tego tematu widoczne były spory polityczne o umiarkowanym natężeniu. Wśród wypowiedzi pojawiały się także zarówno słowa poparcia dla Marka Jakubiaka, jak i komentarze jego przeciwników.

Sabina Zalewska

Kandydatce na Rzecznika Praw Dziecka, Sabinie Zalewskiej, zarzucono w ostatnim czasie plagiat w artykułach naukowych. Zdaniem samej zainteresowanej, która zamieszczała teksty w wersji edytorskiej na swojej stronie internetowej, takie zjawisko nie miało miejsca,
a wszystkie jej prace zostały zrecenzowane przez profesjonalne zespoły. Wątpliwości budziły także poglądy kandydatki na temat wychowania dzieci (m.in. dopuszczanie kar cielesnych). Zasięg i wzmianki dla hasła “Sabina Zalewska”:

W top wpływu widoczne były przede wszystkim źródła krytyczne wobec partii rządzącej oraz profile informacyjne.

W obrębie tego tematu widoczne były spory polityczne, a także słowa krytyki pod adresem Sabiny Zalewskiej.

Marek M.

Marek M. zwany przez media “rekinem warszawskiej reprywatyzacji”, decyzją wrocławskiego sądu, został aresztowany na 3 miesiące. Postawiono mu zarzuty przywłaszczenia praw majątkowych do nieruchomości. Chodzi o budynki Folwarku Służewiec oraz kamienicy przy Opoczyńskiej 4B. Śledczy zarzucili mu także oszustwo przy przejmowaniu kamienicy przy ul. Dynasy 4. Zasięg i wzmianki dla hasła “Marka M.”:

Największe zasięgi w tym temacie generowały profile medialne. Widoczny był także głos oficjalnych profili Patryka Jakiego.

Oprócz komentarzy na temat reprywatyzacji oraz omawianego wydarzenia, wśród wypowiedzi internautów widoczne były także wpisy (często negatywne) pod adresem kampanii wyborczej Patryka Jakiego.

Komentarz

Zainteresowanie osobą Marka M. było raczej przeciętne. Sabina Zalewska odnotowała umiarkowany skok popularności, a tematy z nią związane były najpopularniejsze w województwach małopolskim i pomorskim. W skali całego kraju wyraźnie dominował natomiast Marek Jakubiak.