Największe zainteresowanie internautów w minionym dniu odnotował hashtag #Krynica2018. Nieco popularności uzyskała też #KoalicjaObywatelska. Oprócz tego na podwyższonym poziomie utrzymywało się zainteresowanie Najwyższą Izbą Kontroli.

Najwyższa Izba Kontroli

W ostatnim czasie media obiegła informacja, jakoby nowym szefem NIK miał zostać Antoni Macierewicz, po tym, jak kandydaturę odrzucił obecny minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Kadencja obecnego szefa Najwyższej Izby Kontroli Krzysztofa Kwiatkowskiego kończy się w 2019 roku, choć niewykluczone, że zostanie odwołany wcześniej – toczy się przeciwko niemu proces w sprawie ustawiania konkursów w tej instytucji. Zasięg i wzmianki dla hasła “NIK”:

Największe zasięgi w tym temacie osiągały profile krytyczne wobec strony rządzącej. W top wpływu widoczne były również źródła informacyjne oraz oficjalny profil Katarzyny Lubnauer.

W obrębie tego tematu widoczne były dyskusje polityczne o umiarkowanym natężeniu.

#KoalicjaObywatelska

Jak poinformował Dariusz Joński (były rzecznik SLD), Zarząd Inicjatywy Polska najprawdopodobniej podpisze z Koalicją Obywatelską porozumienie wyborcze dotyczące wspólnego startu w wyborach do sejmików wojewódzkich. Decyzja ta ma zostać oficjalnie podjęta
w sobotę, a liderka Inicjatywy Barbara Nowacka otrzymała już upoważnienie do wykonania takiego kroku. Jednym z powodów tego rozwiązania jest duża konkurencja na listach lewicowych.

Największe zasięgi w tym temacie osiągały profile związane z opozycją, a także te krytyczne wobec partii rządzącej.

W obrębie tego tematu widoczne głównie były komunikaty informacyjne związane z działaniami Koalicji Obywatelskiej, ale dało się zauważyć też spory polityczne.

#Krynica2018

Bardzo wysoką popularność odnotował hashtag promujący Forum Ekonomiczne w Krynicy. Wydarzenie to trwa od 4 do 6 września – jest to coroczne międzynarodowe spotkanie przedstawicieli kręgów gospodarczych i politycznych regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Nagrodę Człowieka Roku XXVIII Forum Ekonomicznego w Krynicy otrzymał Premier Litwy Saulius Skvernelis. Jest ona przyznawana osobom, które swoją postawą i dokonaniami wywarły największy wpływ na bieg spraw w Europie Środkowowschodniej. Nagrodę wręczył premier Mateusz Morawiecki.

Największe zasięgi w tym temacie osiągały profile informacyjne oraz oficjalne profile rządowe. Widoczne były również profile partii politycznych.

W obrębie tego hashtaga ukazywały się w zdecydowanej większości komunikaty informacyjne związane z wydarzeniem.

Komentarz

Zainteresowanie hasłem “Najwyższa Izba Kontroli” było raczej niewielkie. Wysoki skok popularności odnotowała Koalicja Obywatelska, ale frazą dominującą w skali kraju była “Krynica 2018”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here