Największy ruch medialni w minionym dniu wygenerowały informacje dotyczące opuszczenia szeregów Nowoczesnej przez Joannę Scheuring-Wielgus i Joannę Schmidt. Stosunkowo wysoką popularność uzyskał również hashtag #MarszWolności. Oprócz tego zainteresowanie społeczności internetowej wzbudzało wotum nieufności.

Nowoczesna

Wczoraj posłanki Joanna Scheuring-Wielgus i Joanna Schmidt oficjalnie odeszły z Nowoczesnej. Według nieoficjalnych doniesień, opuszczenie partii rozważa również jej założyciel, Ryszard Petru. Jak wynika ze źródeł medialnych, jedną z przyczyn takiej decyzji posłanek były konflikty wewnętrzne z szefową klubu parlamentarnego N, Kamilą Gasiuk-Pihowicz. Zasięg i wzmianki dla hasła “Nowoczesnej”:

Największe zasięgi w tym temacie uzyskały profile informacyjne.

W dyskusjach internautów przeważały komentarze krytyczne wobec Nowoczesnej.

#MarszWolności

Coraz większe zainteresowanie zyskuje akcja #MarszWolności związana z sobotnią manifestacją organizowaną przez Platformę Obywatelską. Do udziału w wydarzeniu zachęcają także politycy Nowoczesnej. W minionym dniu kontrowersje wywołał fakt związany z odmową emisji spotu reklamującego marsz w TVP. Jego wymowa stawiała partię rządzącą w negatywnym świetle.

Największe zasięgi w tym temacie generowały profile opozycji oraz te krytyczne wobec strony rządzącej.

Zdecydowaną większość wypowiedzi stanowiły komunikaty informacyjne związane z organizacją wydarzenia.

Wotum nieufności

W połowie kwietnia opozycja złożyła dwa wnioski o wotum nieufności. Pierwszy, złożony przez PO, Nowoczesną i PSL-UED dotyczył Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, za drugi natomiast odpowiadało tylko PSL-EUD i uderzał on w ministra kultury Piotra Glińskiego. Ostatecznie oba wnioski zostały odrzucone, a politycy pozostali na swoich stanowiskach. Zasięg i wzmianki dla hasła “wotum nieufności”:

Oprócz paru profili informacyjnych, w top wpływu dominowały profile PO.

Wśród wpisów internautów dominowały komentarze negatywne wobec partii rządzącej.

Komentarz

Zainteresowanie frazą “wotum nieufności” było bardzo niskie. Nieco popularności w ostatnim czasie zyskuje hasło “Marsz Wolności”, choć wciąż są to niewielkie wartości. Nowoczesna przyciągała w ostatnim czasie podwyższony poziom uwagi społeczności internetowej
i dominowała w skali kraju.