Najwyższe zainteresowanie w minionym dniu wygenerował temat związany z przesłuchaniem tłumaczki polskich prezydentów i premierów w kontekście osoby Donalda Tuska – odnotował on około 3 mln zasięgu i ponad 11 tys. wzmianek. Wysokim zainteresowaniem cieszył się także temat konferencji resortu zdrowia w hotelu należącym do właściciela spółki farmaceutycznej – uzyskał on ponad 2,2 mln zasięgu i przeszło 5,5 tys. wzmianek. Zainteresowanie osobą Piotra Müllera było raczej niskie – odnotował on około 200 tys. zasięgu i blisko 250 wzmianek.

Największy sentyment negatywny odnotowały tematy “Donald Tusk” i “Piotr Müller”, w drugim z wymienionych przypadków jest to jednak związane z automatyczną interpretacją słów wyrażających smutek w związku ze śmiercią posłanki Jolanty Szczypińskiej, którą Müller zastąpił na stanowisku.

Zainteresowanie Ministerstwem Zdrowia w ostatnim czasie nieco wzrosło. Temat ten był najpopularniejszy w województwach podlaskim i mazowieckim. W pozostałej części kraju wyraźnie dominował Donald Tusk. Piotrowi Müllerowi poświęcano raczej niewiele uwagi.