Wczoraj za sprawą wypowiedzi dotyczącej tematu nowelizacji ustawy o IPN, najwyższe zainteresowanie uzyskała Georgette Mosbacher. Stosunkowo wysoką popularność uzyskali również posłowie PiS, którzy przeprowadzali wizytacje w samorządach. Oprócz tego nieco uwagi społeczności internetowej przykuwała podwyżka cen paliw.

Posłowie PiS

Posłowie partii rządzącej korzystając z prawa do interwencji poselskiej złożyli wizyty w urzędach miast w całej Polsce w celu zapoznania się
z dokumentami dotyczącymi m.in. nagród dla urzędników. Według strony opozycyjnej, działania te są próbą znalezienia antidotum na skandal z nagrodami w rządzie. Zasięg i wzmianki dla hasła “posłowie PiS”:

Największe zasięgi w tym temacie osiągały profile krytyczne wobec partii rządzącej oraz źródła informacyjne.

W obrębie tego tematu widoczne były burzliwe spory polityczne. Widoczne były także wypowiedzi negatywne wobec PiS.

Georgette Mosbacher

Nowa ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce powiedziała, że wzrost antysemityzmu w Europie Wschodniej został wywołany przez ustawę o Instytucie Pamięci Narodowej. Według informacji uzyskanych przez Polskie Radio, sprawa tej wypowiedzi zostanie dziś poruszona przez polskich dyplomatów w Departamencie Stanu USA. Zasięg i wzmianki dla hasła “Mosbacher”:

Największe zasięgi w tym temacie uzyskiwały profile informacyjne. Widoczne były także głosy prawicowe, konserwatywne i narodowe.

W obrębie tego tematu rozgorzały spory polityczne i historyczne.

Podwyżka cen paliw

W związku z wejściem w życie ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych, wprowadzona zostanie tzw. opłata emisyjna, a ceny paliwa powędrują do góry. Według narracji rządowej, wpływy z opłaty zostaną wykorzystane do walki ze smogiem. Opozycja natomiast uważa, że to nic innego niż nowy podatek. Zasięg i wzmianki dla hasła “paliw”:

W top wpływu, oprócz profili informacyjnych, widoczne były głosy polityków Kukiz’15 oraz partii Wolność. Nieco zasięgu wygenerowały także źródła krytyczne wobec linii obecnego rządu.

W dyskusjach o polityce i gospodarce przeważały opinie krytyczne wobec działań partii rządzącej.

Komentarz

Hasło “posłowie PiS” uzyskało niewielki zainteresowanie internautów. Georgette Mosbacher odnotowała wysoki skok popularności, ale w skali całego kraju zdecydowanie dominowały zapytania dotyczące cen paliw.