Wysokie zainteresowanie społeczności internetowej w minionym dniu, za sprawą medialnych doniesień ich dotyczących, odnotowali Robert Biedroń i Donald Tusk. Umiarkowanie wysoką popularność uzyskał również Krzysztof Łapiński.

Robert Biedroń

Obecny prezydent Słupska ogłosił wczoraj, że nie będzie ubiegał się o reelekcję. Jak mówił sam Biedroń, ma on ogólnopolskie plany
i w przyszłości nie chciałby zostawić miasta w rękach partyjnego komisarza. Jednocześnie urzędujący prezydent Słupska zarekomendował kandydaturę swojej zastępczyni, Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej, natomiast sam będzie ubiegał się o stanowisko radnego. Zasięg
i wzmianki dla hasła “Biedroń”:

Największe zasięgi w tym temacie generowały profile informacyjne. W top wpływu widoczne było także źródło przychylne Robertowi Biedroniowi.

Wśród wypowiedzi internautów widoczne były przede wszystkim dyskusje i spory polityczne.

Donald Tusk

Przesłuchanie Donalda Tuska przed komisją śledczą zajmującą się sprawą Amber Gold miało odbyć się 2 października, jednak zostało odłożone w czasie. Były premier ma stawić się przed komisją 5 listopada. Decyzja ta spowodowana jest m.in. zarzutami w stronę przewodniczącej komisji Małgorzaty Wasserman, która będzie ubiegać się o urząd prezydenta Krakowa – w ten sposób chce ona uniknąć oskarżeń o promowanie swojej osoby za pomocą takiego rodzaju przesłuchania. Zasięg i wzmianki dla hasła “Tuska”:

Największe zasięgi w tym temacie osiągały profile informacyjne. Widoczne były także zarówno źródła krytyczne wobec partii rządzącej, jak
i opozycji.

W obrębie tego tematu widoczne były przede wszystkim spory polityczne oraz komunikaty informacyjne.

Krzysztof Łapiński

Rzecznik prasowy prezydenta Andrzeja Dudy wczoraj ogłosił, że odchodzi z Kancelarii Prezydenta. Łapiński ma zamiar założyć firmę z branży PR. Według słów samego zainteresowanego, praca ta była dla niego ogromnym zaszczytem i wielkim wyzwaniem, a także przygodą, którą będzie miło wspominał. Zasięg i wzmianki dla hasła “Łapiński”:

Największe zasięgi w tym temacie osiągały profile informacyjne.

Dyskusje i spory w obrębie tego tematu dotyczyły najczęściej bieżących spraw politycznych, niekoniecznie związanych z głównym wątkiem publikacji.

Komentarz

Największą popularność w ostatnim czasie odnotował Krzysztof Łapiński, który dominował jednak tylko w jednym województwie – lubuskim. Donald Tusk uzyskał raczej niewiele zainteresowania. Robert Biedroń odnotował wyniki na umiarkowanym poziomie, ale to właśnie on dominował w większości regionów kraju.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here