Największe zainteresowanie w minionym dniu przyciągały informacje związane z 75. rocznicą rzezi wołyńskiej. Umiarkowanie wysoką popularność odnotowali także Stanisław Gawłowski i Krystyna Pawłowicz.

Stanisław Gawłowski

Roman Giertych, pełnomocnik byłego sekretarza generalnego PO Stanisława Gawłowskiego poinformował, że jego klient będzie mógł opuścić areszt za kaucją 500 tys. złotych. Trzymiesięczny termin jego aresztowania ubiega niebawem, natomiast sąd przedłużył areszt do czasu wpłacenia kaucji, o dwa tygodnie od 12.07. Zasięg i wzmianki dla hasła “Gawłowski”:

W temacie tym dominowały źródła informacyjne. Widoczne były także zarówno głosy przychylne stronie rządzącej, jak i krytyczne wobec niej.

W obrębie tego tematu widoczne były przede wszystkim spory polityczne.

Krystyna Pawłowicz

Posłanka PiS zyskała w ostatnim czasie popularność za sprawą swojego udziału w posiedzeniu Krajowej Rady Sądownictwa. Pawłowicz pytała kandydatów na sędziów m.in. o obecny status I Prezes SN Małgorzaty Gersdorf i reformę sądownictwa. Podczas posiedzenia  rozdano także przygotowaną przez posłankę “czarną listę” 25 sędziów, którzy spotkali się z Fransem Timmermansem w Brukseli w marcu tego roku. Zasięg i wzmianki dla hasła “Pawłowicz”:

W top wpływu widoczne były liczne profile krytyczne wobec partii rządzącej.

Wśród wypowiedzi internautów widoczne były dyskusje polityczne, komunikaty informacyjne, a także opinie, zarówno pozytywne, jak
i negatywne wobec Krystyny Pawłowicz.

Wołyń

Wczoraj miała miejsce 75. rocznica rzezi wołyńskiej. Z tej okazji w Warszawie pod Pomnikiem Rzezi Wołyńskiej i Pomnikiem 27. Dywizji Piechoty AK odbywały się uroczystości, w której udział wziął premier Mateusz Morawiecki. Wydarzenia z 11 lipca 1943 zostały przez niego określone mianem okrutnego ludobójstwa, bestialstwa i sadystycznego mordowania. Premier zapowiedział także, że nie spocznie, póki prawda na temat tych wydarzeń nie zostanie odzyskana. Szefowa Kancelarii Prezydenta Halina Szymańska odczytała również list od Andrzeja Dudy, w którym prezydent pisał m.in., że żadna tego rodzaju zbrodnia nie może zostać przemilczana. Zasięg i wzmianki dla hasła “Wołyniu”:

Oprócz źródeł informacyjnych, wysokie zasięgi osiągały też profile konserwatywne i narodowe, a także oficjalny profil Kancelarii Prezydenta RP.

W obrębie tego tematu widoczne były przede wszystkim komunikaty informacyjne związane z obchodzoną rocznicą.

Komentarz

Stanisław Gawłowski odnotował najwyższy wzrost zainteresowania w poniższym zestawieniu, ale to Krystyna Pawłowicz wyraźnie dominowała w skali kraju.

Wołyń był w ostatnim czasie dominującym tematem w skali całego kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here