Najwyższe zainteresowanie w minionym dniu budziły informacje związane z tablicą upamiętniającą udział braci Kaczyńskich w strajku
w Stoczni Gdańskiej. Stosunkowo wysoką popularność odnotował też Rafał Trzaskowski. Oprócz tego nieco uwagi internautów przyciągała minister edukacji Anna Zalewska

Tablica w Stoczni Gdańskiej

Tablica, która miała upamiętniać udział braci Kaczyńskich w strajku w Stoczni Gdańskiej w 1980 r. ostatecznie nie zostanie odsłonięta. Zgody na umieszczenie tablicy w jednej z hal stoczniowych nie wyraził Jarosław Kaczyński, z którym nie skonsultowano pomysłu jej wykonania – była to inicjatywa związkowców. Zasięg i wzmianki dla hasła “Stoczni Gdańskiej”:

Oprócz źródeł informacyjnych, wysokie zasięgi w tym temacie osiągały profile krytyczne wobec strony rządzącej.

W obrębie tego tematu widoczne były dyskusje polityczne o umiarkowanym natężeniu. Pojawiały się także wpisy krytyczne wobec partii rządzącej.

Anna Zalewska

W związku z informacjami dotyczącymi zmian w Karcie Nauczyciela, minister edukacji sprecyzowała, że fizjoterapeuci, psychologowie czy logopedzi pracujący z niepełnosprawnymi dziećmi nadal będą mogli być rozliczanie na podstawie faktur lub umów zleceń. Wątpliwości wynikały z obowiązku zatrudniania nauczycieli na zasadzie umowy o pracę. Warto wspomnieć też, że według najnowszych informacji, Platforma Obywatelska na najbliższym posiedzeniu Sejmu złoży wniosek o odwołanie Anny Zalewskiej. Zasięg i wzmianki dla hasła “Zalewska”:

Największe zasięgi w tym temacie generowały profile informacyjne oraz źródła krytyczne wobec partii rządzącej.

Wśród internautów toczyły się głównie dyskusje dotyczące reformy szkolnictwa o umiarkowanym natężeniu.

Rafał Trzaskowski

W związku z opublikowanymi w ostatnim czasie sondażami Informatora Stolicy i IBRIS, w których Trzaskowski, odpowiednio, przegrywał
i wygrywał z Patrykiem Jakim, w sieci wzrosło zainteresowanie osobą kandydata PO na urząd prezydenta Warszawy. Zasięg i wzmianki dla hasła “Trzaskowski”:

Największe zasięgi w tym temacie osiągały profile informacyjne, a także te krytyczne wobec PiS.

W obrębie tego tematu widoczne były żywe spory polityczne oraz komunikaty informacyjne związane z kampanią wyborcza kandydata. Oprócz tego internauci publikowali liczne słowa krytyki wobec partii rządzącej.

Komentarz

Zainteresowanie tematem Stoczni Gdańskiej (powiązanym z tablicą upamiętniającą braci Kaczyńskich) uplasowało się na przeciętnym poziomie. Stosunkowo wysoką popularność osiągnęła w ostatnich dniach Anna Zalewska, która wyraźnie dominowała w większości regionów kraju. Najwyższy skok zainteresowania uzyskał Rafał Trzaskowski, który dominował w województwie mazowieckim oraz na południu kraju.