Największe zainteresowanie społeczności internetowej w ostatnim dniu uzyskał sędzia Józef Iwulski. Głośno było także o postaci Jean’a-Claude’a Juncker oraz o dzisiejszym posiedzeniu Zgromadzenia Narodowego.

Zgromadzenie Narodowe

Dziś w południe w na dziedzińcu Zamku Królewskiego rozpoczęło się Zgromadzenie Narodowe, które ma uczcić 550-lecie polskiego parlamentaryzmu i 100-lecie odzyskania niepodległości. Posiedzenie to wzbudza w sieci spore emocje, m.in. za sprawą bojkotu wydarzenia przez PO i Nowoczesną. Podczas swojego przemówienia, prezydent Andrzej Duda wspomniał, że nie wolno podważać werdyktu wydanego przez obywateli przy urnach wyborczych. Zasięg i wzmianki dla hasła “Zgromadzenie Narodowe”:

Oprócz źródeł informacyjnych, w obrębie tego tematu widoczne były też profile związane z opozycją oraz krytyczne wobec strony rządowej.

W dyskusjach internautów dominowały gorące spory polityczne.

Jean-Claude Juncker

O przewodniczącym Komisji Europejskiej zrobiło się głośno ze względu na jego zachowanie podczas szczytu NATO w Brukseli. Na materiałach wideo widoczny jest niepewny krok przewodniczącego, którego podtrzymywać musieli inni uczestnicy wydarzenia. Według oficjalnych komunikatów, przewodniczący cierpi na rwę kulszową, w licznych materiałach prasowych ukazały się natomiast liczne słowa krytyki oraz zarzuty o nietrzeźwość przewodniczącego. Zasięgi i wzmianki dla hasła “Juncker”:

Największe zasięgi w tym temacie, oprócz profili informacyjnych i dziennikarskich, uzyskiwały profile konserwatywne, narodowe
i eurosceptyczne.

Wśród wypowiedzi internautów, przeważały słowa krytyki pod adresem przewodniczącego KE.

Józef Iwulski

W ostatnim czasie w sieci pojawiły się różnego rodzaju komunikaty uderzające w sędziego Józefa Iwulskiego. Prezesowi Sądu Najwyższego zarzuca się przeszłość w Ludowym Wojsku Polskim oraz Wojskowej Służbie Wewnętrznej. Sławomir Cenckiewicz zarzucał mu także kłamstwo lustracyjne. Oprócz tego ukazały się także doniesienia o negatywnym zaopiniowaniu Iwulskiego przez Krajową Radę Sądownictwa. Zasięg
i wzmianki dla hasła “Iwulski”:

Największe zasięgi generowały profile informacyjne.

Oprócz komunikatów informacyjnych, we wpisach użytkowników sieci widoczne były przede wszystkim słowa krytyki pod adresem sędziego.

Komentarz

Sędzia Józef Iwulski odnotował zainteresowanie na przeciętnym poziomie, ale tematy z nim związane były najważniejsze aż w sześciu województwach. Popularność Jean’a-Claude’a Junckera wyraźnie wzrosła. Najwięcej uwagi społeczności internetowej przyciągało jednak Zgromadzenie Narodowe, które dominowało w większości regionów kraju.