Miniony weekend 25-27.08 został zdominowany przez dwa wydarzenia medialne: napaść na polskie małżeństwo we włoskim Rimini oraz ostrą wymianę zdań między prezydentem Francji, Emmanuelem Macronem, a Beatą Szydło.

#Rimini

Największe poruszenie w sieci wywołały doniesienia o wydarzeniach we włoskim kurorcie. W nocy z piątku na sobotę polskie małżeństwo zostało napadnięte przez czterech sprawców. Mężczyznę pobito, a kobietę zgwałcono. W sprawę osobiście zaangażował się już Minister Sprawiedliwości, Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro.

Najwięcej wpływu w temacie generują profile medialne. Popularne stają się także mocne wypowiedzi sekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, Patryka Jakiego.

Dyskurs w sieci zdominowany został przez oburzonych internautów, którzy domagają się zdecydowanego działania władzy w tej sprawie.

#Macron

Spore zamieszanie wywołała także piątkowa wymiana zdań na linii Emmanuel Macron – Beata Szydło. Odmowa Polski w sprawie zaostrzenia unijnej dyrektywy o pracownikach delegowanych została ostro skrytykowana przez prezydenta Francji. Premier Polski nie pozostała mu dłużna i w równie cięty sposób skomentowała jego wypowiedź.

Najwięcej wpływu w tej sprawie uzyskały profile medialne relacjonujące te wydarzenia.

Wśród internautów przeważają raczej opinie krytyczne wobec prezydenta Francji.

Komentarz

Wypowiedź Emmanuela Macrona wywołała niemałe echo w sieci, jednak popularność tego tematu już gaśnie.

Tragedia polskiego małżeństwa poruszyła całą społeczność internetową. Zainteresowanie tą sprawą wciąż się zwiększa i wysoce prawdopodobnym jest, że temat ten będzie jeszcze powracał.