Najważniejszym wydarzeniem medialnym, które zdominowało ruch w social media, był początek igrzysk olimpijskich w Pjongczangu w Korei Południowej. Stosunkowo wysokie zainteresowanie przyciągał również Polsko-Amerykański Szczyt Przywództwa w Miami. Nieco uwagi internautów uzyskał także prezes PiS, Jarosław Kaczyński.

#Pjongczang2018

9 lutego rozpoczęły się zimowe igrzyska olimpijskie w Pjongczangu w Korei Południowej. Wydarzenie to wygenerowało bardzo wysoki ruch medialny w sieci. Prezydent Andrzej Duda był obecny podczas uroczystości otwarcia, a w sobotę spotkał się z polskimi sportowcami w wiosce olimpijskiej.

Największy udział w dystrybucji tego hashtaga miały profile informacyjne, także te o charakterze sportowym.

Większość wpisów w temacie to komunikaty informacyjne i bieżące relacje z wydarzeń.

#PALS

W piątek rozpoczął się pierwszy Polsko-Amerykański Szczyt Przywództwa #PALS. Wydarzenie to łączy stosunki gospodarcze i polityczne obu państw. Program konferencji poświęcony jest m.in. zagadnieniom związanym z energetyką, transferem wiedzy, technologią
i bezpieczeństwem strategicznym. Na szczycie #PALS obecny jest minister rozwoju Jerzy Kwieciński.

Największe zasięgi w tym temacie generowały profile informacyjne oraz konta należące m.in. do ekspertów biorących udział w konferencji.

Większość wpisów w temacie to komunikaty informacyjne oraz relacje z przebiegu konferencji.

#Kaczyński

W związku z niedawnymi wypowiedziami prezesa PiS odnośnie zaskoczenia, jakie spowodowała reakcja Izraela na ostateczny kształt poprawek do ustawy o IPN, oraz kontrofensywie polskiej polityki historycznej, uzyskał on nieco rozgłosu w sieci.

Największe zasięgi w obrębie tego hashtaga generowały oficjalne profile PiS oraz profile medialne.

Wiadomości związane z Jarosławem Kaczyńskim powodowały żywe dyskusje polityczne społeczności internetowej. Duża część wpisów odnosiła się w sposób negatywny do tej postaci.

Komentarz

Szczyt #PALS przyciągał niewielkie zainteresowanie społeczności internetowej. Popularność Jarosława Kaczyńskiego w ostatnim czasie delikatnie wzrosła.

W skali kraju zdecydowanie dominowało hasło „Pjongczang”.