Weekend 27-29.10 przyniósł wiadomości i wydarzenia, które generowały znaczny ruch w social media. Kontrowersyjny artykuł Gazety Wyborczej dotyczący Patryka Jakiego przyczynił się do powstania niezwykle popularnej akcji #StałemPodBlokiem. Śmierć mężczyzny, który podpalił się na warszawski Placu Defilad 19.10 zainspirowała internautów do popularyzacji hasła #JaSzaryObywatel. Nie milkną także plotki o nadchodzącej rekonstrukcji rządu.

#StałemPodBlokiem

Artykuł na portalu Gazety Wyborczej, w którym wiceministrowi sprawiedliwości Patrykowi Jakiemu wyciągnięto archiwalne zdjęcie w dresie przyczynił się do powstania akcji #StałemPodBlokiem. Internauci tłumnie zaczęli podawać dalej własne zdjęcia z dzieciństwa wykonane na polskich osiedlach z wielkiej płyty.

Najwięcej wpływu w temacie osiągały portale informacyjne, profil Patryka Jakiego oraz konta należące do internetowych komentatorów.

Według zebranych danych oprócz wpisów zawierających wspomnienia internautów wiele jest wypowiedzi przychylnych osobie Patryka Jakiego. Pojawiły się także słowa krytyki pod adresem Gazety Wyborczej.

Więcej w tym temacie można przeczytać tutaj.

#JaSzaryObywatel

W związku ze śmiercią Piotra S., mężczyzny który dokonał aktu samopodpalenia pod Pałacem Kultury i Nauki
w Warszawie najwyższy szczyt swojej popularności osiągnął hashtag #JaSzaryObywatel. Pierwszy okres zainteresowania tym hasłem rozpoczął się 22.10, ale przebiło się ono do nieco szerszej grupy odbiorców dopiero w obliczu tragicznych skutków dokonanego czynu.

Największe zasięgi w tej sprawie generują profile kojarzone z opozycją.

Według uzyskanych informacji większość wpisów dotyczących tego tematu oddaje cześć zmarłemu, a także odnosi się w sposób krytyczny do strony rządzącej.

Zasięg i wzmianki dla przekazów dotyczących tego wydarzenia:

#Rekonstrukcja

Nie milkną echa wokół potencjalnych zmian w rządzie Beaty Szydło. Rzecznik #PBS powiedział dziś, że korekty będą dokonane tam, gdzie jest to potrzebne, ale nie należy też spodziewać się rewolucyjnych zmian.

Zdecydowana większość zasięgów w tym temacie generowana jest przez profile medialne.

Oprócz neutralnych przekazów informacyjnych dotyczących tego tematu pojawiło się także nieco komentarzy krytycznych wobec rządu.

Komentarz

Zainteresowanie hasłem „rekonstrukcja” jest mniej więcej stałe, a w ostatnich dniach nieco wzrosło. Widoczny jest także wzrost zainteresowania hasłem „Piotr S.”.

Spory wzrost popularności zanotował Patryk Jaki, który dominuje w tym zestawieniu w skali kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here