W weekend 8-10.06 największe zainteresowanie uzyskała Parada Równości. Stosunkowo wysoką popularność osiągnął również konkurencyjny Marsz Dla Życia i Rodziny. Internauci poświęcali też uwagę spotkaniu #B9Warsaw.

#B9Warsaw

W Warszawie odbywał się szczyt tzw. Bukaresztańskiej Dziewiątki, w skład której wchodzą członkowie NATO z Europy Środkowej
i Wschodniej. W ramach wydarzenia przeprowadzono spotkanie prezydentów Polski i Rumunii (jako współgospodarzy) oraz prezydentów Litwy, Łotwy, Estonii, Węgier, Słowacji i Bułgarii, a także przewodniczącego parlamentu Czech. Omawiano kwestie związane z obronnością oraz dialogiem politycznym.

Największe zasięgi osiągały profile prezydenta, a także profile informacyjne i dziennikarskie związane z tematyką obronności.

W wypowiedziach dominowały komunikaty informacyjne dotyczące wydarzenia.

Parada Równości

W sobotę ulicami Warszawy po raz 18. przeszła Parada Równości. Na wydarzeniu obecni byli także politycy opozycji – nie zabrakło m.in. Rafała Trzaskowskiego, kandydata PO na urząd prezydenta stolicy. Tego rodzaju imprezy odbywają się także w innych miastach kraju. Zasięg i wzmianki dla hasła “równości”:

W top wpływu widoczne byłe przede wszystkim profile informacyjne oraz te przychylne opozycji. Pojawiały się także konta celebrytów.

Oprócz komunikatów dotyczących przebiegu wydarzenia, widoczne były także spory polityczne.

 

Marsz Dla Życia i Rodziny

W niedzielę w ponad 60. miastach kraju odbywał się Marsz Dla Życia i Rodziny. Jedną z jego przewodnich idei jest ochrona życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Koordynatorem wydarzenia jest Fundacja Centrum Życia i Rodziny. Zasięg i wzmianki dla hasła “dla życia”:

Największe zasięgi w obrębie tego tematu uzyskiwały profile informacyjne oraz związane z tematyką religijną. Widoczne były także głosy konserwatywne.

Wśród wypowiedzi internautów, widoczne były głównie komunikaty związane z przebiegiem wydarzenia. Pojawiały się także spory polityczne i światopoglądowe.

Komentarz

Szczyt B9 uzyskał niewielkie zainteresowanie internautów. Marsz Dla Życia i Rodziny osiągnął przeciętną popularność.

Najwięcej uwagi przykuwała Parada Równości. Wydarzenie to dominowało w skali kraju.