Weekend 24-26.08 upłynął stosunkowo spokojnie pod względem medialnego ruchu w sieci. Stosunkowo wysokie zainteresowanie internautów przyciągał hashtag #DobryWybór związany z konwencją programową PiS. Popularność odnotowało także otwarcie “Jaki Cafe”, gdzie mieszkańcy stolicy mogą rozmawiać ze sztabem Patryka Jakiego o ważnych dla nich sprawach. Nieco uwagi poświęcono także Georgette Mosbacher desygnowanej na stanowisko ambasadora USA w Polsce.

#DobryWybór

W związku z konwencją programową PiS, która odbędzie się 2.09, partia rządząca rozpoczęła w ubiegłym tygodniu promocję hashtaga #DobryWybór. Głównym założeniem wydarzenia jest przybliżenie obywatelom programu Prawa i Sprawiedliwości na nadchodzące wybory samorządowe.

Największe zasięgi w tym temacie osiągały profile związane z PiS.

Wśród wypowiedzi widoczne były komunikaty informacyjne związane z akcją, komentarze zwolenników partii rządzącej, a także spory polityczne ze zwolennikami innych partii.

Jaki Cafe

Patryk Jaki wczoraj otworzył tzw. Jaki Cafe – miejsce, w którym mieszkańcy stolicy będą mogli zapytać kandydata oraz jego sztab m.in. o plany budowy 3. i 4. linii metra, a także pozostałe elementy jego programu. Jaki Cafe mieści się przy ul. Koszykowej i czynne będzie codziennie od 10 do 18. Zasięg i wzmianki dla hasła “Jaki Cafe”:

Największe zasięgi w tym temacie generowały źródła informacyjne i dziennikarskie.

W obrębie tego tematu widoczne były głównie spory polityczne o niewielkim natężeniu.

Georgette Mosbacher

Desygnowana na ambasadora USA w Polsce Georgette Mosbacher opublikowała w social media film, w którym mówi m.in. o trwającej 240 lat przyjaźni obu państw, a także ich przyjaźni i sojuszu. Mosbacher określiła też Polskę liderem w NATO i zapewniła, że jest zaszczycona mogąc pełnić swoją funkcję, którą oficjalnie obejmie w przyszłym miesiącu. Zasięg i wzmianki dla hasła “Mosbacher”:

Największe zasięgi w tym temacie generowały profile informacyjne.

Dyskusje miały charakter polityczny – widoczne były także spory o umiarkowanym niewielkim.

Komentarz

Hashtag #DobryWybór obecne było głównie w social media, poza nimi natomiast przyciągało niewielkie zainteresowanie użytkowników sieci. Najwyższą popularność odnotowało hasło “Jaki Cafe” (najwięcej uwagi poświęcali mu mieszkańcy województwa mazowieckiego), choć Georgette Mosbacher również uzyskała umiarkowanie wysokie rezultaty i dominowała w najwyższej ilości regionów kraju.